Paet: Eestis on virtuaalne väljendusvabadus inimõiguste lahutamatu osa

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. juuni 2013 kell 12:18 

Välisminister Urmas Paet rääkis kohtumisel Google’i globaalse väljendusvabaduse juhi Ross LaJeunesse’i ning Google’i Euroopa, Aafrika ja Lähis-Ida piirkonna väljendusvabaduse juhi William Echiksoniga info vabast liikumisest ning väljendusvabadusest küberruumis, vahendab BNS.

 

“Eesti jaoks on virtuaalne väljendusvabadus inimõiguste lahutamatu osa ning seetõttu peame äärmiselt oluliseks, et kõigil oleks võimalus ja õigus end ka internetikeskkonnas vabalt väljendada,” ütles Paet.

Samuti rõhutas välisminister, et kuna Eesti on internetivabaduselt maailmas esikohal, siis oleme lisaks internetivabaduse eest võitlemisele huvitatud ka netivabaduse teemalisest dialoogist riigi, kodanikuühiskonna ning äriettevõtete vahel. “Eesti korraldab 2014. aastal internetivabaduse koalitsiooni riikide aastakohtumise, kus need küsimused teiste seas arutuse alla tulevad,” ütles Paet. Välisminister lisas, et Eesti soovib teha ka Google’iga koostööd konverentsi korraldamisel.

Rääkides Google’i esindajatega küberjulgeoleku ja -turvalisuse teemadel ütles Paet, et julgeoleku ja turvalisuse tagamine küberruumis on väga vajalik, samas ei tohiks aga turvalisuse ettekäändel takistada ega piirata juurdepääsu internetile või interneti kasutamisele. “Seetõttu on igati tervitatavat Google’i poolt tehtavad läbipaistvuse aruanded, mis aitavad kaasa avatuse suurendamisele,” ütles Paet. “Hetkel on koostamisel ka vastav aruanne Eesti kohta,” lisas ta.

Eesti välisminister kõneles Goolge’i esindajatega ka USA infokogumistegevusega seonduvast.

Paet esines Tuneesias internetivabaduse konverentsi raames ka Google’i poolt korraldatud üritusel “Google Big Tent”. Rääkides vabaduse ja turvalisuse teemadest internetis ütles Paet, et Eesti eesmärk on teadvustada maailmale, et küberturvalisus ja internetivabadus on teineteist täiendavad kontseptsioonid. “Nii vabadus kui turvalisus on tähtsad. Seetõttu tulebki osata leida tasakaal, et kumbagi neist pahatahtlikel eesmärkidel ära ei kasutataks,” lausus ta.

Paeti sõnul aitab vabaduse ja õigusriigi põhimõtete järgimine nii igapäevaelus kui küberruumis tugevdada iga ühiskonda.

 

Allikas: BNS

Foto: Johannes Jansson / Wikimedia Commons

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt