Tallinna koolide haldusfirmad teenivad miljoneid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. juuli 2013 kell 9:08money-euro-greece5

Kolmel Tallinna koole haldaval ettevõttel, BCA Center OÜ-l, Kooliarendus OÜ-l ja Vivatexil, on kasumit kogunenud kokku kümneid miljoneid eurosid, mille on maksumasja rahaga firmadele tasunud Tallinna linn, vahendab Postimeest BNS.

 

Tallinna linn korraldas 2006. aastal kümne koolihoone rendile andmise konkursi, mille võitsid Urmas Sõõrumaale kuuluv Vivatex ja Oliver Kruuda kontrolli all olev BCA Center. Mõlema ettevõtte hallata jäi viis kooli. BCA Centeri omandus liikus hiljem teiste ettevõtete kätte ning alates maist kuuluvad osakud Nordea panga esindajakontole.

Ettevõtetega sõlmitud halduslepingud kehtivad 2036. aasta novembrini. Majandusaruannetest selgub, et järgnevate aastate jooksul saab Vivatex Tallinalt intressituluna veel 25,17 miljonit ning BCA Center 28,07 miljonit eurot.

Lisaks saavad mõlemad ettevõtted tulu haldusteenuste osutamise eest. Lehe arvutuse järgi on Vivatex saanud eelmiseks aastaks linnalt intressi- ja müügituluna kokku 14,4 miljonit eurot ja BCA Center 15,2 miljonit eurot.

2009. aastal sõlmis Tallinnaga lepingu ka OÜ Kooliarendus.

Mullu teenisid kõik kolm ettevõtete1,5-3,5 miljonit eurot puhaskasumit ja puhaskasumi rentaablus ulatus sadadesse protsentidesse. Vivatexil on jaotamata kasumit kogunenud 7,32 miljonit eurot, BCA Centeril 5,64 miljonit eurot ja Kooliarendusel 2,4 miljonit eurot.

Lisaks on kooliarendusfirmad on võtnud samadele omanikele kuuluvatelt emafirmadelt või samasse gruppi kuuluvatelt sõsarettevõtetelt laenu ning osutanud neile ka teenuseid. Näiteks Vivatex võttis emaettevõttelt laenu mitu korda kõrgema intressimääraga kui on panga poolt pakutaval laenul.

 

Allikas: BNS

Loe pikemalt: E24

Foto: railwayinsider.eu

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt