Sotsiaalministeerium tunnistab: mitte EL, vaid Eesti valitsus korraldas eestlastele koroonaterrorismi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. juuni 2022 kell 19:08Möödunud kuul tuli ilmsiks, et Kaja Kallas soovib taganeda vaktsiinitootjate orjalepingutest, kui koos teiste Balti riikide peaministritega tehti ühispöördumine Euroopa Komisjoni presidendile Ursula von der Leyenile, et pääseda koroona haripunktis tehtud vaktsiinitellimuste karmidest tingimustest. “Kallis Ursula, me märgime murega, et liikmesriigid seisavad silmitsi uue väljakutsega, milleks on vaktsiinide ületootmine ja ülevarustamine,” kirjutasid ühispöördumises Balti riikide peaministrid. Avalduses märgitakse, et tarned riikidesse jätkuvad, kuid huvi vaktsineerimise vastu on väike: “See seab surve alla mitte ainult logistika- ja ladustamisvõrgud, vaid tähendab ka mõjusid eelarves.” Telegramil õnnestus tänu advokaatide abile saada Sotsiaalministeeriumist informatsiooni, et Eesti valitsus ise (MITTE Euroopa Liit ega MITTE Ursula von Der Leyen) on tellinud eestlaste “heaoluks” ligi 7 miljonit doosi “koroonavaktsiini”.

 

Teatavasti oli maikuu 2022 seisuga Eestile tellitud kokku 6,7 miljonit doosi koroonavaktsiini ning Terviseameti statistika kohaselt on tänaseks Eestis manustatud ca 2 miljonit doosi. Heli Laarmann Sotsiaalministeeriumist kommenteeris Postimehele 09.05.2022, et “Tänase seisuga on Terviseameti laos 674 298 doosi Covid-19 vaktsiini, mis vajadusel hävitatakse”. Lihtne matemaatika selgitab, et järelikult on veel ca 4 miljonit doosi vaktsiini Eesti poole tulekul.

Tuginedes Kaja Kallase murele vaktsiinitootjate orjalepingutest taganemise osas, tekkis meil suur huvi teada saada:

  1. Kes otsustab, millises koguses ja mis tootjate COVID-vaktsiine Eestisse tarnitakse?
  2. Millistele näitajatele tuginedes need otsused tehakse?
  3. Mis hinnaga Eesti COVID-vaktsiine soetab?

Avaldame Sotsiaalministeeriumist saadud vastused muutmata kujul, dokumendi on digiallkirjastanud SM terviseala asekantsler Heidi Alasepp:

 

 

Palun väljastada andmed selle kohta, kes otsustab millises koguses ja mis tootjate COVID-vaktsiine Eestisse tarnitakse?

Sotsiaalministeerium:

Eesti on hankinud kõik COVID-19 vaktsiinid EL COVID-19 vaktsiinide ühishanke raames sõlmitud lepingutega ühinemise kaudu. Kõikide COVID-19 vaktsiinide hankimise lepingutega liitumise otsused (sh ostetavate koguste suunised) on tehtud Vabariigi Valitsuse tasemel. Eesti on ühinenud tänaseks AstraZeneca, Pfizer/BioNTech`i, Moderna, Novavax`i, Valneva ja Jansseni COVID-19 vaktsiinide soetamise lepingutega. Nendest Valneva lepingu osas on algatatud lepingu ülesütlemise protsess, sest tootja ei ole suutnud kokkulepitud ajaks oma COVID-19 vaktsiinile EL müügiluba saada. Teised lepingud on täitmisel.

 

Palun väljastada andmed selle kohta millistele näitajatele tuginedes need otsused tehakse.

Sotsiaalministeerium:

Vabariigi Valitsus on saanud lähtuda otsuste tegemisel lepingu sõlmimise ajaks parimale teadaolevale tõenduspõhisele infole COVID-19 vaktsiinide efektiivsusest, vaktsiiniturul olevast hetkeolukorrast tervikuna, ekspertarvamustest ja teadlaste hinnangutest COVID-19 epideemia olukorrale ja selle jätkumise prognoosidest, aga ka COVID-19 haiguse vastase revaktsineerimise vajaduse hinnangutest ning lepingute tingimustest (lepingu tingimused ei ole liikmesriikide poolt eraldi läbiräägitavad).

 

Palun väljastada andmed selle kohta, mis hinnaga Eesti COVID-vaktsiine soetab.

Sotsiaalministeerium:

Lepingud vaktsiinitootjatega sõlmis kõigi liikmesriikide nimel Euroopa Komisjon. Lepingupooled – komisjon ja tootjad – on kokkuleppel määranud, millises ulatuses lepingud kättesaadavaks teha, et tagada kaitse nendele osadele lepingust, mis sisaldavad konfidentsiaalset infot ja tundlikku äriteavet. Kõikide tootjatega sõlmitud lepingud, aga ka muu lepinguid puudutav informatsioon, on leitav siit. EL COVID-19 vaktsiinide ühishanke käigus sõlmitud vaktsiinide hankimise lepingute kohaselt on vaktsiinidooside hind konfidentsiaalne info, mida osapooled ei tohi avaldada. 2021. aastal oli COVID-19 vaktsiinide soetamise kogukulu Eestile 29 117 285 eurot.

 

Eesti valitsus on käitunud kriminaalselt!

Sotsiaalministeerium tunnistab, et Eesti valitsus (käputäis tegelasi) otsustas soetada maksumaksja rahadega ligi 7 miljonit doosi vaktsiini, mis oli ise alles testimisfaasis – see tähendab, et tegemist oli inimkatsetega, mis on Eesti põhiseadusega keelatud.

Kui Kaja Kallas ja co hädaldavad üleostetud vaktsiinide pärast, siis tasub vaadata ainult peeglisse, sest EL ega Ursula von Der Leyen ei määranud neid koguseid Eestile – valitsus ise tegi need otsused. See tähendab, et kõik 2021. ja 2022. aastatel valitsuses olnud tegelastel, kes need otsused tegid, tuleks saata kriminaaluurimise alla.

Lisaks sellele, et vaktsiine telliti kordades rohkem, kui need peale kaks aastat kestnud hirmutamiskampaaniat on kasutust leidnud, peaksid need valitsuses olnud tegelased igaveseks ajaks saama keelu juhtpositsioonidel töötamisele ja samasuguse keelu peaksid saama ka teadlased-eksperdid, kes seda valitsust nõustasid. Mitte ühegi erafirma aktsionärid ei lubaks niivõrd ebapädevaid tegelasi oma organisatsiooni juhtima. Ametliku statistika kohaselt pole Eestis olnud mitte mingit pandeemiat ega epideemiat ega muud moodi meditsiinilist hädaolukorda. Koroona oli ja on täielik pettus ning Sotsilaaministeerium kinnitab Eesti valitsuse kuritegelikku käitumist.

 

Millal hakatakse otsustajaid vastutusele võtma?

Koroonapettus on ilmsest ilmsem. Meil on sisuliselt 3000 laipa möödunud aastast ja “tulirelvadel” on Kaja Kallase, Tanel Kiige, Jüri Ratase ja co sõrmejäljed. Siit aga küsimus Eesti rahvale: kas me peaks tegema n-ö Nürnbergi protsessi ja kurjategijad kohtu ette tooma? Milliseid asitõendeid oleks veel vaja, et massid selle ideega kaasa tuleks?

Siin enam nalja ei ole – millal algavad kohtumõistmised? Tagasiastumised? Kas Kallas ja co on kogu see aeg teadlikult rahvale valetanud või on nad lihtsalt rumalad ja ebakompetentsed? Kas Kiik hakkab isiklikult maksma hüvitist vaktsiinide tõttu kannatajatele ja nende omastele?

Praegu tundub, et vähemalt diktaator Kaja Kallas jätkab terviseterrorismi laineharjal sõudmist, sest teatavasti on Sotsiaalministeerium välja käinud Covid-19 valmisoleku kava 2022/23 viirusehooajaks, mis näeb endiselt ette esmajoones massilist vaktsineerimist.

 

Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt