Teadusnõukojas käivad arutelud piirangute kaotamise tingimuste üle

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. september 2021 kell 11:39Foto: Ken Mürk / ERR

Teadusnõukojas jätkuvad arutelud, millistel tingimustel Eestis Põhjamaade eeskujul koroonapiirangud kaotada. Nõukoja esimees Irja Lutsar peab selle eelduseks kõrget vaktsineerituse taset, vahendab ERR.

 

“Arutasime, millal võiks Eesti teiste Põhjamaade eeskujul piirangud ära kaotada, aga diskussioonid veel jätkuvad,” kommenteeris Irja Lutsar ERR-ile teadusnõukoja esmaspäevasel kohtumisel arutatud teemasid.

Lutsar möönis, et 80-protsendilist vaktsineeritusega hõlmatust, mida Soomes välja pakuti, on Eestis väga keeruline saavutada. Samas lisas ta, et teiste riikide näitel on võimalus ka Eestil edaspidi otsuseid teha, kuidas piirangutest loobuda.

“Aga kõrge vaktsineeritute tase on üks eeldus,” rõhutas ta. Lutsar rõhutas, et vaktsiinid ei hoia ära täielikku nakatumist, kuid hoiavad ära väga raske haigestumise.

Maskikandmise vajadust kommenteerides sõnas Lutsar, et kui reegel juba on, võiks lasta sellel mõnda aega kehtida.

“Meil ei ole olnud hüppelist tõusu, vaid niisugune pidev vaikne lauge tõus iga päev,” analüüsis Lutsar praegust viiruse levikut Eestis. “Hüppelist tõusu ei ole ja tõenäoliselt seda ka ei tule, sest ühtegi niisugust üritust, mis hüppelist tõusu põhjustab, meil ei ole.”

 

Loe pikemalt: ERR

Foto: Ken Mürk / ERR

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt