Taani loobus maskikandmise kohustusest plaanitust varem

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. august 2021 kell 15:09Taani ei nõua enam ühistranspordis kaitsemaski kandmist, teatas riigi valitsus reedel, tühistades seeläbi maskikandmise kohustuse riigis täielikult, vahendab ERR.

 

Algselt oli valitsusel plaanis tühistada maskikandmise kohustus 1. septembrist. Taani tervishoiuvõimud lõdvendasid kolmapäeval ka suhtlusvahemaa reegleid.

Telegram on varasemalt kajastanud, et Taani on valinud rahva motiveerimiseks erinevalt teistest riikidest õiguste aina suurema kinnikeeramise asemel täpselt vastupidise tee. Alates juuni keskpaigast asusid nad järk-järgult piiranguid vähendama ning teistest veel kehtivatest reeglitest, sh koroonapasside kasutamisest, plaanitakse loobuda hiljemalt 1. oktoobriks.

“Me oleme nüüd olukorras, kus suur osa elanikkonnast on vaktsineeritud ja me naaseme normaalsema igapäevaelu juurde,” ütles transpordiminister Benny Engelbrecht. “Laupäevast võime me öelda head aega maskidele bussis, rongis ja metroos,” lisas ta.

Nakatumisi tuleb 5,8 miljoni elanikuga riigis viimasel ajal ööpäevas juurde umbes tuhat. Täielikult vaktsineeritud on üle 60 protsendi rahvastikust. “Nakatumised on meil nüüd ühiskonnas hea kontrolli all,” ütles riigi tervishoiuameti asejuht Helene Bilsted Probst. “Seega saame me minna üle soovitustele, mis lubavad inimestel jätkata normaalset igapäevaelu, samas pidades lugu ennetamise põhimõttest.”

Maskid jäävad kohustuslikuks lennukites ja lennujaamades, kus kehtivad rahvusvahelise lennutranspordi reeglid.

 

Allikad: ERR, Telegram ( <– loe lähemalt Taani avamise plaani kohta)

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt