MTV: Soome plaanib oktoobri alguseks kaotada kõik koroonapiirangud?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. september 2021 kell 10:57Foto: Canva

Soome valitsusega seotud allikas paljastas MTV uudistele, et Soome jääb kahe doosiga vaktsineerimisega Taanist umbes kuu aja jagu maha. Et Taani teatas eelmisel nädalal 10. septembriks kõikide koroonapiirangute tühistamisest, võiks Soome sama verstapostini jõuda oktoobris.

 

Sõltuvalt haigusseisundist seab valitsus eesmärgiks üle 12 -aastaste vaktsineerimise 80–90 % ulatuses, kuigi osa valitsusest peab võimatuks 90 % täielikku saavutamist.

Soome valitsuse sotsiaal- ja terviseasjade töögrupp arutas täna ohutusvahede hoidmise piirangute kaotamist ja valitsus võib vastava otsuse teha juba eeloleval neljapäeval toimuval istungil.

Uusimaa piirkondlik valitsusasutus kavandab 2-meetrise ohutusvahe piirangust loobumist järgmisel nädalal.

Soome pere- ja põhiteenuste minister Krista Kiuru säutsus reedel, et just koroonapass võimaldab loobuda ohutusmeetmetest. Paljud teised ministrid on aga olnud eriarvamusel. Põhiõiguste seisukohast on koroonapass parlamendimenetluses keerulisem teema kui lihtsalt ohutusmeetmetest loobumine. Kõige lihtsam viis põhiseaduse seisukohast oleks lubada eraettevõtetel koroonapassi nõuda vabatahtlikkuse alusel.

Kui koroonapass ka ei suudaks piirangute kaotamist kiirendada, püütakse seda ometi ettevalmistada n-ö tööriistaks võimaliku kriisi eskaleerumise jaoks.

Nädalavahetusel ütles sotsiaal- ja tervishoiuministeeriumi kantselei juhataja Kirsi Varhila MTV uudistele, et nakkushaiguste seaduse muudatused saadetakse parlamenti septembri lõpuks.

 

Allikas: MTV, Eestinen.fi

Foto: Canva

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt