Kas Rootsi, koroonapandeemias vastuvoolu ujunud “inetu pardipoeg”, on jõudnud karjaimmuunsuse “püha graalini”?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. august 2021 kell 17:28Michael Fumento on Ameerika jurist ja uuriv ajakirjanik, kelle analüütilised artiklid on ilmunud maailma suurimates väljaannetes nagu Forbes, The Weekly Standard, National Review, The Washington Monthly, Nature Medicine, Wall Street Journal, The New York Times, Washington Post, Jerusalem Post jpt. Avaldame refereeringu tema 30. juulil Ameerika Majandusuuringute Instituudi veebilehes AIER ilmunud arvamusartiklist, milles ta nendib, et hoolimata kriitikast, millega Rootsile ennustati teistest erineva lähenemise tõttu kohutavat arvu koroonasurmi ja kadu, on riigil läinud palju paremini, kui ennustati. “Kahe Rootsi teadlase seni avaldamata veebipõhise uuringu kohaselt näib, et riik on jõudnud Covidi “püha graalini”, mida nimetatakse karjaimmuunsuseks,” kirjutab Fumento.

 

Pärast koroonapandeemia puhkemist on Rootsi pärast 30-aastase sõja lõppu võidelnud söakamalt kui ükski teine osa Euroopast, kirjutab Fumento. “Keeldumist kasutada viiruse tõrjeks vabadusi piiravaid meetmeid, nimetasid sulgemiste asjatundjad kas mõrvaks või enesetapuks. Suhteliselt vähesed, nagu mina, väitsid, et põhjamaad säästavad oma “kergekäelise” lähenemisega nii majandust kui ka midagi muud, mida nimetatakse “vabaduseks”. Üks minu artiklite lemmikpealkirju (toimetaja valis selle): “Meedia vihastab, et rohkem rootslasi ei sure(originaalis: “Media Enraged That More Swedes Aren’t Dying” – toim.).

“Nii nägime eelmisel aastal selliseid pealkirju nagu CNN-i “Surmade arv tõuseb riigis, mis ei lukustunud. Ametnikud määravad kindlaks peamise põhjuse”. Umbes samal ajal väitis teine allikas: “Rootsi on järjekindel oma strateegias

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt