Ilves leedulastele: tegelikult euro hoopis alandab hindu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. november 2013 kell 9:01President Toomas Hendrik Ilves julgustas Leedut euroraha kasutusele võtma ja kinnitas, et euro ei põhjusta hindade tõusu. “Olen ka juba öelnud, et hindade tõus Eestis esimesel euroaastal oli väiksem, kui Leedu inflatsioonimäär samal aastal. Euro ise ei põhjusta hindade tõusu. Ainuke probleem on inimeste käitumine, kui nad proovivad hinda tõsta. Tegelikult euro hoopis alandab hindu, sest nii on palju kergem neid eri riikidega võrrelda,” ütles Ilves Leedu venekeelsele Delfile antud intervjuus.

 

Ilves soovitas leedukatel aasta enne eurole üleminekut viia läbi kampaania inimeste seas, kes sooviksid euro tõttu hinda tõsta, et nad seda ei teeks.

“Eestile on euro toonud palju positiivset – suurenenud on otseinvesteeringute maht, valuuta on usaldusväärsem, paljud protsessid on sujuvamad. Enne euro kasutusele võtmist on hea ja ohutu, kui te olete väike riik, sest see tähendab, et ka teie valuuta on samuti väike. Isegi kuigi meil on fikseeritud kurss, mis kehtib meile kõigile, on ikkagi parem, kui on olemas valuuta, mida hinnatakse kogu maailmas,” märkis Eesti president.

President lisas, et peale eurot on reisimine muutunud kergemaks nii turistidele kui ka kohalikele elanikele.

 

 

Allikad: BNS, Delfi

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt