Dr Yaffa Shir-Raz: FIFA mängijate äkksurmade arv on 2021. aastal viiekordistunud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. november 2021 kell 9:22Dr Yaffa Shir-Raz’i hiljutise artikli kohaselt on “FIFA mängijate äkksurmade arv 2021. aastal viiekordistunud”. “Mis on selle äkilise epideemia põhjuseks?” küsib Shir-Raz. Mainekas Saksa ajaleht Berliner Zeitung avaldas hiljuti aruande, milles otsiti vastust sellele, miks ebatavaliselt suur hulk professionaalseid ja amatöörjalgpallureid on viimasel ajal kokku kukkunud.

 

Artiklis loetleti mitmeid hiljutisi juhtumeid, kus jalgpalluritel on tekkinud südameprobleemid või on nad väljakul kokku kukkunud, mis mõnel juhul on lõppenud surmaga.

Selles nimekirjas on ka Barcelona jalgpallur Sergio Aguero, kellel tekkisid eelmisel kuul mängu ajal hingamisraskused. Kuigi klubi on eitanud kuulujutte, et Aguero kavatseb pensionile jääda, on ta kindlasti mitu kuud mängust väljas.

Ka teistel profisportlastel on hiljuti olnud sarnaseid terviseprobleeme, sealhulgas 24-aastasel Slovakkia hokimängijal Boris Sádeckýl, kes suri traagiliselt pärast seda, kui ta eelmisel kuul mängu ajal jääl kokku kukkus.

 

Endine profijalgpallur nõuab pärast järjekordse sportlase ootamatut kokku kukkumist uurimise algatamist

Endine elukutseline Premier League’i jalgpallur Matt Le Tissier nõuab uurimise läbiviimist, kuna 23. novembril kukkus keset mängu ootamatult kokku järjekordne mängija.

Sheffield Unitedi keskkaitsja John Fleck (30) kukkus oma meeskonnaga Readingi vastu mängides kokku ja viidi peale põhjalikku arstiabi ja hapniku andmist kanderaamiga ära, vahendab BBC News.

Fleck viidi haiglasse, kus ta on väidetavalt heas seisundis.

Mängijast saab järjekordne õnnetu lisa jalgpallurite ja teiste tippsportlaste pikale nimekirjale, kes on viimastel kuudel ootamatult mänguväljakul kokku kukkunud.

Endine Inglismaa ja Southamptoni mängija Matt Le Tissier reageeris Flecki kokkuvarisemise uudisele, nõudes põhjalikku uurimist.

“Mitu sportlast peab veel väljakul kokku kukkuma, enne kui algatatakse uurimine,” kirjutas Twitteris endine Premier League’i staar.

Ei ole teada, kas John Fleck oli saanud COVID-19 vaktsiini.

 

Allikas: Vanglaplaneet (originaal: Summit News)

Foto: RF._.studio / Pexels

 

Tõlkis Peeter Proos / Vanglaplaneet

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt