Video! Elver Loho 24.07 Vabaduse väljakul: 21. sajandi vabadusvõitleja eesmärgiks on informatsiooni vaba liikumine

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. juuli 2021 kell 13:18Foto: Elver Loho + Canva

24. juulil kogunes Vabaduse väljakule ligi 500 inimest, et anda oma panus enam kui 180 linnas üle maailma toimunud meeleavaldusele vabaduse ja inimõiguste eest, Word Wide Rally for Freedom / World Wide Demonstration 3.0. Telegram avaldab kõik Tallinnas peetud kõned, järgnevalt on teie ees kodanikuaktivist Elver Loho, video alt leiad ka kõne teksti.

 

Ülemaailmse aktsiooni World Wide Demonstration 3.0 lehel seisab, et meeleavaldused on rahumeelsed ja apoliitilised. Eelmised sündmused toimusid käesoleva aasta 20. märtsil ja 15. mail.

Tsensuurivastane kõne 24.07.21 meeleavaldusel

Elver Loho, elver.ee

Minu põlvkond kasvas üles maailmas, kus internet oli vaba ja tsensuuri ei olnud.

Täna seda maailma enam ei eksisteeri.

Viimase kolmekümne aasta jooksul on internet muutunud inimkonna kõige populaarsemaks suhtlusvahendiks. Samal perioodil on valitsused ja suurfirmad teinud järjest rohkem koostööd selleks, et tsenseerida internetti ja piirata informatsiooni vaba liikumist.

Info vaba liikumine on haruldane nähtus inimkonna ajaloos.

Iidsetel aegadel oli kohalik kirikuõpetaja see, kes otsustas, millist infot tuleb inimestele anda. Tema kujundas rahva maailmapilti ja seeläbi suunas nende otsuseid. Seejärel saabus trükipressi ajastu. Hakati avaldama ajalehti ja raamatuid.

Inimeste maailmapilti hakkas kujundama massimeedia. Võim rahva mõttemaailma üle koondus väikese grupi ettevõtjate kätte, kes oma ajalehtede trükkimiseks ostsid tinti tünnide kaupa.

Maailma ajaloo kõige suuremad massimõrvad pandi toime ajastul, mil rahva maailmapilti kujundati peamiselt raadio kaudu. Raadio edastas karismaatilise juhi häält, aga mitte pilti. Rahvas kuulis ja kuuletus, aga nad ei näinud diktaatori vihast nägu ja neil puudus võimalus ise kaasa rääkida.

Televisiooni ajastu võimaldas rahval lõpuks ometi näha koledusi oma silmaga. Televisioon lõpetas Vietnami sõja. Televisioon näitas ebaõiglust ja seeläbi aitas tuua kõigile rohkem õigusi ja vabadusi. Meie vanemad nägid Lääne ühiskonda läbi Soome televisiooni ja läbi filmide, mida levitati seadusevastaselt VHS-kassettidel. Nad nägid vaba maailma ja nad soovisid, et nende lapsed võiksid üles kasvada vabas maailmas.

USA president Jimmy Carter on see inimene, keda peaksime siinkohal tänama. Tema andis käsu CIA-le, et Nõukogude Liitu tuleb viia teksapükse, Lääne muusikat ja Lääne filme. Jimmy Carter mõistis, et kõige suurem võim on inimese maailmapildi kujundamine.

Seejärel saabus interneti ajastu. Interneti eripära on otseühenduste loomine kõigi inimeste vahel. Internet annab igaühele võimaluse osaleda teiste inimeste maailmapildi kujundamises. Internet annab hääle igaühele, kes seda soovib.

Senised massimeedia monopolid, mis olid tekkinud massimeedia ajastul, on kaotamas oma mõjuvõimu. Väike grupp jõukaid inimesi ei suuda enam kontrollida ja suunata rahva maailmapildi kujunemist.

Tuleviku ajakirjandus on detsentraliseeritud ajakirjandus. Tuntud kaubamärgid nagu “Postimees”, “Päevaleht”, “CNN” ja “New York Times” kaotavad oma väärtuse. Nende parimad töötajad hakkavad müüma oma artikleid otse rahvale, kasutades platvorme nagu Substack ja Locals.com.

Interneti ajastu võimaldab valitsemist, mis töötab päriselt rahva huvides, sest igaüks saab teha oma hääle kuuldavaks. Enam ei ole võimalik väikesel grupil valitsejatel kujundada rahva maailmapilti enda huvides, vaid nad on sunnitud konkureerima rahva tähelepanu nimel igaühega, kes internetis tegutseb.

Senistele valitsejatele selline olukord ei meeldi. Senised valitsejad on valmis kasutama kõiki vahendeid selleks, et võimul püsida. Viimase kümne aasta jooksul oleme näinud mitmeid võimu-eliidi meeleheitlikke katseid hoida võimust kinni kõigi kümne küünega.

Aastal 2012 pidasin ma siinsamas Vabaduse väljakul avakõne, meeleavaldusel, mis oli suunatud ACTA vastu. ACTA oli rahvusvaheline leping, mida Igor Gräzin nimetas “globaalse tsensuuri” kehtestamiseks. Hoolimata sellest, et temperatuur oli tol päeval -20, olid Tallinnas ja Tartus samaaegselt toimunud meeleavaldusele tulnud kokku 3000 inimest. Tegu oli Eesti suurima rahumeelse meeleavaldusega alates laulvast revolutsioonist. 

Vahetult pärast meeleavalduse lõppu avaldas Postimees oma portaalis uudise, mis ütles, et meeleavaldusele tuli kohale väga vähe inimesi. Hoolimata meedia valedest saavutasime soovitud tulemuse.

Paar nädalat hiljem teatas ACTA suurim toetaja, peaminister Andrus Ansip, et tema rohkem peaministriks ei kandideeri ning läks Euroopasse digivolinikuks, kus ta surus läbi mõned direktiivid, mis hakkavad ohustama meie sõnavabadust tulevikus.

Tänasel, globaalse pandeemia ajastul, oleme näinud internetis erakordselt palju tsensuuri. Tsenseeritakse teadlasi ja arste, kes uurivad alternatiivseid ravimeetodeid selleks, et päästa meie tervist ja meie majandust. Juhul kui tsensuurist jääb väheks, kaasatakse massimeedia, et laimata neid teadlasi ja neid arste, kes julgevad arvata midagi, mis ei lähe kokku ametliku narratiiviga.

Võimendatakse narratiivi, mis ütleb, et ainuke lahendus on vaktsineerimine uute ja eksperimentaalsete vaktsiinidega. Surutakse maha kõik info, mis ütleb, et lisaks vaktsineerimisele on ka teisi võimalusi pandeemia lõpetamiseks.

Tänane kõige populaarsem videote jagamise platvorm on YouTube. Paljud maailma teadlased ja arstid tegelevad YouTube’is oma teadustöö tutvustamisega ja teiste teadlaste teadustöö kommenteerimisega. YouTube’is toimuvast teadlaste omavahelisest arutelust on saanud oluline osa teaduslikust tõe otsimise protsessist.

Hiljuti lisas YouTube oma kasutustingimustesse punkti, mis ütleb konkreetselt, et positiivses võtmes ei tohi rääkida kahest molekulist: hüdroksüklorokviinist ja ivermektiinist. Ometigi näitavad suured ja põhjalikud uuringud, et kui koroonasse haigestunutele anda varakult ja väikeses koguses hüdroksüklorokviini, siis väheneb haiglaravi vajadus vähemalt 38% võrra. Samuti näitavad suured ja põhjalikud uuringud, et kui koroonasse haigestunutele anda varakult ja väikeses koguses ivermektiini, siis väheneb haiglaravi vajadus vähemalt 52% võrra, aga võimalik, et lausa 70% võrra.

Kui Eestis saaks iga koroonasse haigestunu natuke ivermektiini, väheneks haiglate koormus vähemalt poole võrra. See on võrdväärne olukorraga, kus me palkame kaks korda rohkem arste ja kaks korda rohkem õdesid.

Ühiskonda pannakse lukku selleks, et vältida haiglate ülekoormust, sest kui haiglad on ülekoormatud, hakkavad inimesed surema, traumapunkti põrandale, probleemidesse, mida muul ajal saaks kergesti ravida.

Ivermektiini kasutusele võtmine Eestis, koos tänase vaktsineerimisega, aitaks vältida sügisel ühiskonna sulgemise vajadust.

Aga kui nüüd keegi filmib siin minu esinemist ja paneb selle video YouTube’i üles, siis YouTube võtab selle video maha, sest ivermektiinist rääkimine positiivses võtmes on YouTube’is keelatud.

Üks maailma suurimaid ettevõtteid omab kontrolli maailma suurima videojagamise portaali üle ning nemad on otsustanud, koostöös tänase võimu-eliidiga, et ivermektiini ei tohi kasutusele võtta, kuigi see päästaks meid vajadusest ühiskonda sulgeda ning see päästaks meid vajadusest diskrimineerida neid, kes pole vaktsineeritud.

YouTube kujundab miljonite inimeste maailmapilti ja nad kasutavad oma võimu selleks, et varjata meie eest efektiivseid ravimeid, mis aitaksid pandeemia lõpetada.

Me ei ela enam vabas maailmas, kus informatsioon saab vabalt liikuda. Me elame maailmas, mida juhitakse tsensuuri ja propagandaga.

21. sajandi vabadusvõitleja on inimene, kelle eesmärgiks on informatsiooni vaba liikumine. Info peab liikuma vabalt selleks, et teadlased saaksid teha oma tööd inimkonna hüvanguks. Et arstid saaksid teha oma tööd inimkonna hüvanguks. Ja et meie valitsejad saaksid teha oma tööd rahva hüvanguks.

Võitleme kõik koos vabaduse nimel!

 

Foto: Elver Loho + Canva

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt