Videod: Kreekas ja Prantsusmaal on puhkenud massimeeleavaldused vaktsineerimata inimeste õiguste piiramise pärast

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. juuli 2021 kell 15:19Mõni päev tagasi tegi Prantsusmaa president Emmanuel Macron vaktsineerimise kohustuslikuks kõigile tervishoiutöötajatele (kellest paljud olid varem vaktsiinist keeldunud), karmistades samal ajal COVID-reegleid, et survestada Prantsusmaa kodanikke vaktsineerima. Samal ajal, kui teiste Euroopa riikide valitsused, sh ka Eesti valitsus, kaaluvad, kas järgida vabaduse, võrdsuse ja vendluse sünnimaa eeskuju, tulid tuhanded inimesed kolmapäeval Prantsusmaa suurtes linnades ning neljapäeval Ateenas ja Thessalonikis tänavatele, et avaldada meelt vaktsineerimisprogrammide vastu.

 

Rahva kannatus katkes otsuse peale keelata vaktsineeritutele avalikus ruumis viibimine. Väga suur vastu vastuseis on ka teismeliste immuniseerimiskavadele. Eile jõustus Kreekas otsus keelata vaktsineerimata inimestel baarides, restoranides, teatrites ja muudes meelelahutuskohtades viibimine ja see keeld kehtib esialgu augustini. Teismelisi sai Kreekas hakata vaktsineerima alates neljapäevast.

 

Suured meeleavaldused toimuvad ka Prantsusmaal, vahendab Le Parsien.

Mitmes Prantsusmaa linnas (Pariis, Nantes, Rouen, Montpellier, Marseille jt) toimusid meeleavaldused, et protestida tervisekaardi pikendamise ja kohustusliku Covid-19 vastu vaktsineerimise vastu osadel ametikohtadel (mitteõendustöötajad haiglates, kliinikutes, vanadekodudes, puuetega inimeste asutustes, aga ka kõik samuti kõik spetsialistid või vabatahtlikud, kes töötavad eakate või abi vajavate inimestega). Kokku avaldas Prantsusmaal ligi paarkümmend tuhat inimest.

Pariisis tõid mitmed rongkäigud kokku umbes 2000 inimest.

Reutersi andmetel kogunes Kreeka pealinnas tänavatele meelt avaldama enam kui viis tuhat inimest, kelles osa lehvitasid Kreeka lippe ja kandsid puidust riste. Rahvas kutsus üles ka peaminister Kyriákos Mitsotákist tagasi astuma.

 

Politsei valvsa pilgu all kogunesid protestijad parlamendi taha, viies meeleavalduse otse seadusandjate akna alla.

See meeleavaldus oli suurim vaktsiinivastane demonstratsioon. Viimane kohalik küsitlus näitas küll, et suurem osa rahvast pooldab vaktsineerimist, aga tänavale tulnud rahva meeleolu kõneleb teist keelt. Kreekas on vaktsineeritud 41% elanikkonnast.

“Igal inimesel on õigus valida. Valime, et valitsus ei valiks meie eest,” ütles kardioloog Faidon Vovolis, kes on kahtluse alla seadnud näomaskide ja vaktsiini alased teadusuuringud ning juhib liikumist “Jällegi tasuta”. Vovolis ütles, et algatas vaktsineerimisvastase kampaania vastuseks valitsuse karmidele meetmetele viiruse ohjeldamiseks.

Lisaks Ateena massilisele rahva tänavaletulekule protestisid tuhanded inimesed ka Thessalonikis. Vastuseks Macroni viimastele otsustele toiusid meeleavaldused ka Prantsusmaal.

Eestis toimub 24. juulil  Vabaduse väljakul taas Word Wide Rally for Freedom (World Wide Demonstration 3.0), juba kolmandat korda toimuvale üleilmsele meeleavaldusele vabaduse ja inimõiguste eest oodatakse Tallinnas inimesi kell 14-18.

 

Allikas: zerohedge.com

Foto: ekraanikuvaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt