Amnesty süüdistab USA-d Bostoni väidetava pommipanija õiguste rikkumises

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. aprill 2013 kell 21:46 

Inimõigusorganisatsioon Amnesty International Venemaal ühines pühapäeval USA kolleegide kriitikaga Ühendriikide võimude aadressil, kes rikkuvat Bostoni pommiplahvatuses kahtlustatava Džohhar Tsarnajevi õigusi, ütles Amnesty Moskva büroo juhataja Sergei Nikitin pühapäeval raadiojaamale Ehho Moskvõ, vahendab BNS.

 

Tema sõnul teeb Amnesty harilikult etteheiteid USA ja teiste riikide võimudele, kes asutvad terrorivastase võitluse ettekäändel samme, millega rikutakse inimõigusi.

“Kui Tsarnajevile ei anta advokaati ega võimalust tunnistusest keelduda, on see selge märk õiglase kohtupidamise põhimõtte rikkumisest ja praegusel juhul arvan ma, et minu kolleegidel on õigus,” ütles Nikitin. Ta rõhutas, et Amnesty ega teiste inimõigusorganisatsioonide väljaastumised ei tähenda terrorismis süüdistatava isiku kaitsmist või õigustamist, kuid “inimõigused on kohustuslikud absoluutselt kõigile”.

“Inimõiguste idee on kaitsta meid meie endi eest, ebaõiglaste süüdistuste eest, isegi kui inimest süüdistatakse terrorismis. Ainult sel tingimusel saame me olla kindlad, et süüdistused ja kohtuotsused on absoluutselt õiglased.”

 

Allikad: BNS, Russia Beyond the Headlines

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt