Kas politsei püüdis Tsarnajevit mõrvata?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. august 2013 kell 16:01Sellel nädalal avalikustati neli kuud tagasi koostatud raport Džohhar Tsarnajevi tervisliku seisundi kohta, kust võib lugeda, et tal oli pärast kinnivõtmist mitmeid kuulihaavu, neist kõige tõsisem läbistas vasakut alumist näopoolt, kusjuures vigastatud olid nii keskkõrv, kolju serv, selgroog, neel ja suu. Meditsiiniline ekspertiis ei anna hinnangut, kas kuulihaav võis tekkida enesetapukatse tulemusena, nagu ametlik teooria väidab. Pildid aga, mis sündmuspaigast tehti, näitavad üsna selgelt, et kui Tsarnajev oma peidukohast paadis käed üleval välja tuli ja end võimude kätte andis, tal nii tõsist vigastust ei olnud.

 

Esialgse versiooni kohaselt, mis Džohhar Tsarnajevi kinnivõtmisest ilmus, kasutasid politseijõud kummikuule. Kui ringlema hakkasid fotod sõelapõhjaks lastud paadist, kus Tsarnajev end varjanud oli, hakati rääkima relvastatud Tsarnajevist, kes politseiga tulevahetust alustas. Veel hiljem selgus, et Tsarnajevil ei olnud mitte mingit relva.

21. aprillil New York Postis ilmunud loos tsiteeritakse Bostoni politseniku Ed Davist, kes ütles, et Tsarnajev tulistas paadist, kuid uurijad ei tea veel, mis suunas. Samuti nimetatakse kaelahaava võimalikuks enesetapukatseks ja kirjeldatakse, kuidas Tsarnajev paadist välja lohistati, mis ei lähe samuti sündmuspaigalt tehtud fotodega kokku. Küsimus jääb, millal ja kus Tsarnajev oma kriitilised vigastused sai, mille kohta arvati alguses, et ta ei pruugi ellu jääda või vähemalt mitte kunagi rääkima hakata. Kas need tehti hiljem ja just nimelt vaigistamise eesmärgil?

 

Lisaks selgus hiljem, nagu oleks Tsarnajev paadis olles arvanud, et saab surma, leidnud pastapliiatsi ning kirjutanud paadi siseseinale pika jutu. Paat oli küll üsna puruks lastud, kuid väidetavalt suudeti sealt välja lugeda nii Ameerika kirumine, Allahi ülistamine, pommipanemise põhjus kui ka see, et ta ei leina oma venda, sest Tamerlan oli märter, kes on nüüd paradiisis ning et Džohhar loodab vennaga peagi taas ühineda. Pommitamised olevat karistus Ameerika kuritegude eest moslemite vastu Iraagis ja Afganistanis, sest “kui ründad ühte moslemit, ründad kõiki moslemeid”. Pommiplahvatuses hukkunuid on kirjeldatud kui “kaasnevat ohvrit, nagu on ka tuhanded süütud moslemid, kes on üle maailma Ameerika sõdade ohvrid”.

Tundub uskumatuna, et Tsarnajev suutis selle ärevatel hetkedel kõik seinale kritseldada. Avalikkus pole ülestunnistust samuti näinud, väidetavalt selle pärast, et see oli tulistamises nii palju kannatada saanud.

Lisaks selgub avaldatud raportist, et Tsarnajevit küsitleti mitu päeva ilma talle Miranda õigusi ette lugemata. Nimelt olid eriagendid Tsarnajeviga kohe varsti pärast õnnetust rääkida saanud ja Džohhar oli kinnitanud oma süüd ning teod üles tunnistanud. Pärast õiguste ettelugemist polevat ta aga enam võimudele midagi rääkinud, ning ka kohtus on ta kõikides punktides oma süüd eitanud. Siin tulebki aga uuesti mängu väidetav ülestunnistus paadi seinal, millest saab kohtus ilmselt kaalukas asitõend.

 

 

Allikad: Infowars, Daily Mail, New York Post

Fotod: infowars.com, Sean Murphy

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt