Analüüs: USA sõjavägi paiskab õhku rohkem CO2 kui 140 riiki

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. juuni 2019 kell 8:51USA sõjavägi paigutuks riigina oma iga-aastaste kasvuhoonegaaside heitmete poolest maailmas 47. kohale, selgub avalike teabenõuete abil selle energiatarvet uurinud Briti ja USA teadlaste analüüsist, mis avaldati ajakirjas Transactions of the Institute of British Geographers, vahendab ERR.

 

“Alates 2001. aastal alanud terrorivastasest kampaaniast on paisanud USA sõjavägi õhku ligikaudu 1,2 miljardi tonni jagu kasvuhoonegaase. See on võrreldav umbes 257 miljoni sõiduauto iga-aastaste heitmetega ja koguse kõigi aastate peale ära jagades võrdväärne Peruu või Portugali iga-aastaste CO2 emissioonidega,” selgitas uurimuse juhtivautor Oliver Belcher, Durhami Ülikooli dotsent. Näiteks ostis USA sõjaväe logistikakeskus kasvõi 2017. aastal kütust 8,65 miljardi dollari eest. Sellest lõviosa läks õhujõudude tarbeks.

“Peaksime mõtlema tõsiselt ka Ameerika rollile maailmas – kas me projitseerime võimu sõjaväebaasidega või pehmemate diplomaatiliste vahenditega,” arutles dotsent ja lisas: “Kui tahame üleilmse soojenemisega midagi ette võtta, peame mõtlema ka üle ilma peetavatele sõnadele. Need on sama mündi kaks eri külge.”

 

Loe pikemalt: ERR

Uurimus: Transactions of the Institute of British Geographers

Foto: nationalinterest.org

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.