Arvatav vabamüürlaste ohver mõisteti 14 aastaks vangi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. september 2013 kell 14:16vardan-sedrakyan-presidental-elections2013Jerevani kohus mõistis endise Armeenia presidendikandidaadi Vardan Sedrakjani oma rivaali mõrva tellimises süüdi ja saatis ta 14 aastaks vangi, vahendab BNS. Rahvaluuleteadlane Sedrakjan end kohtus süüdi ei tunnistanud ja on varem öelnud, et mõrva tellisid hoopis vabamüürlased ja tema on süüdi lavastatud.

 

Kõnealune mõrvakatse toimus valimiste eel 31. jaanuari, kui samuti presidendiks pürginud Paruir Hairikjani tulistati õhtul oma kodumaja ees tänaval. Ta sai õlast haavata ja viidi haiglasse.

HETQ kirjutas aasta alguses, et Sedrakjani sõnul on mõrva tellimise taga Lääne-Euroopa ja Ameerika Ühendriikide vabamüürlased. Lisaks väitis mees, et sellesse organisatsiooni kuulub ka üks teine ekspresidendikandidaat, Raffi Hovannisian, kes on ise seda kuuldust eitanud.

Sedrakjan ütles, et tegu on hoolikalt kavandatud plaaniga, et teda mõrvaga seostamise läbi poliitiliselt areenilt kõrvaldada. Mees on seisukohal, et temasuguse rahvuslase asemel tahetakse võimule Ameerika poliitikat soosivaid inimesi.

 

 

Allikad: BNS, HETQ

Foto: armenianow.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt