Süüria islamiste abistanud USA erusõjaväelane töötab hoopis CIA-s?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. märts 2013 kell 18:48 

BNS kirjutas, et USA justiitsministeeriumi teatel esitati USA erusõjaväelasele Eric Harrounile süüdistus Al Qaeda terrorivõrgustikuga seotud Süüria islamistide abistamises. CBS5 uudistesaade tegi intervjuu Harrouni isaga, kes väidab, et tema poeg töötab hoopis CIA heaks ja ei teeks kunagi koostööd Al Qaedaga. 

Ministeeriumi info kohaselt sõitis Arizona osariigist pärit 30-aastane Eric Harroun jaanuaris Süüriasse ja liitus Süüria valitsusvägedega sõdiva Al Nusra Rinde granaadiheitesalgaga. USA peab Al Nusrat Al Qaeda Iraagi haru allorganisatsiooniks. Mees teenis USA maavägedes aastail 2000-2003.

Ametlikel andmetel arreteeriti Harroun FBI agentide poolt Wahington Dullesi rahvusvahelise lennujaama lähedal hotellis, kinnivõtmise põhjuseks märgiti granaadiheitja kasutamist Süüria mässuliste rühmituse koosseisus.

Harrouni isa aga räägib poja kohta hoopis teist juttu. “Ma tean, et ta tegi seal CIA heaks mingit tööd,” ütles ta ja lisas: “Ma tean kindlalt, et ta vahendas seal CIA-le informatsiooni.”

CIA seotus sündmustega Süürias ei ole mingi saladus. New York Times kajastas vaid mõned päevad tagasi, kuidas CIA aitas Türgi ja teiste lähiriikide valitsusi võitluses Süüria presidendi Bashar al-Assadi vastu. Samuti ei ole peavooluvälistele ajakirjanikele mingiks uudiseks, et lääs on juba aastaid Süüria mässulisi toetanud, samal ajal Assadi vastast sõjapropagandat tehes, ning et Süüria rahvas hoiab hoopis oma presidendi poolele.

 

Vaata telekanali intervjuud Eric Harrouni isaga.

 

 

Allikad: BNS, New York Times, Infowars, CNN

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt