Pentagon liigutab Süüriat silmas pidades sõjajõude

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. august 2013 kell 9:06USA kaalub Süüria olukorra lahendamiseks kõiki võimalusi, märkis reedel kaitseminister Chuck Hagel. Hageli sõnul liigutab Pentangon sõjajõude, et võimaldada USA presidendile Barack Obamale Süüria osas kõiki lahendusi. “Erinevate võimaluste pakkumine, millise iganes president siis ka valib, on kaitseministeeriumi ülesanne ja eeldab sõjajõudude mõningat paigutamist,” ütles Hagel. Muu hulgas pidi sõjalaev USS Mahan naasma kodusadamasse Virginias, kuid jääb nüüd Vahemerele. Põhjuseks on Süürias aina vägivaldsemaks muutuv kodusõda, kinnitas armee esindaja.

 

USA president ütles telekanalile CNN antud intervjuus, et väited keemiarelvade kasutamise kohta Süürias on “äärmiselt murettekitavad”.Reedel eetrisse jõudnud intervjuus sõnas Obama, et opositsioonijõudude sellenädalased väited on murettekitavamad kui varasemad süüdistused president Bashar al-Assadi režiimi vastu.

“Me tegeleme hetkel informatsiooni kogumisega selle konkreetse juhtumi kohta, kuid ma võin öelda, et erinevalt osadest asitõenditest, mida ma püüdsime hankida varem ning mille saamiseks külastas Süüriat ÜRO uurija, osutab see, mida me praegu näeme, väga suurele ja äärmiselt murettekitavale sündmusele,” lausus Ühendriikide president.

Obama hoidus siiski otsesõnu välja ütlemast, et USA usub keemiarünnaku toimumist. Viimane ületaks tõestuse leidmisel piiri, mida Obama on nimetanud “punaseks jooneks”.

Obama julgeolekunõunikud kogunevad nädalavahetusel Valgesse Majja, et olukorda Süürias arutada.

 

 

Allikad: BNS, BBC, CNN

Foto: iranreview.org

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt