Telegrami uudised (nädal 1): FDA Pfizeri dokumendid, vaktsineeritud nakatuvad massiliselt, müstilised liigsurmad

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. jaanuar 2022 kell 21:19Foto: kollaaž / Canva.com

Teie ees on Telegrami uudised ajavahemikust 3.-9. jaanuar 2022. Vaktsineeritud haigestuvad massiliselt nii Eestis kui kogu maailmas, vaktsiini-muinasjutte enam ei räägita. FDA ja Pfizer on pihtide vahel, paljudes riikides on 2021. aastal liigsuremus, mida ainult n-ö koroonasurmadega ära ei seleta. 

 

Lisaks, teadusnõukoja uus juht andis märgilise esimese intervjuu ning Telegrami lugejad valisid oma “lemmik”-idiokraate.

 

https://www.telegram.ee/maailm/kohtuotsus-fda-peab-pfizeri-dokumendid-avalikustama-75-aasta-asemel-8-kuu-jooksul

Kohtuotsus: FDA peab Pfizeri dokumendid avalikustama 75 aasta asemel 8 kuu jooksul

Texase föderaalkohtunik andis 6. jaanuaril USA Toidu- ja Ravimiametile (FDA) korralduse avalikustada kaheksa kuu jooksul andmed, millele amet tugines Pfizeri COVID-19 vaktsiinile kasutusloa andmisel.

See on ligikaudu 75 aastat ja neli kuud kiiremini, kui FDA kohtult materjalide avalikustamiseks palus. FDA-l endal kulus aga dokumentide läbivaatamiseks täpselt 108 päeva. Kas tõesti töötati selle aja jooksul läbi ca 450 000 lehekülge dokumente ja tehti kindlaks, et vaktsiin on turvaline?

 

2

https://www.telegram.ee/maailm/rki-andmetel-on-95-omikroni-juhtudest-saksamaal-taielikult-vaktsineeritud

RKI andmetel on 95% omikroni juhtudest Saksamaal täielikult vaktsineeritud

Robert Kochi Instituut kirjutab oma aruandes, et 95,6 protsendil inimestest Saksamaal, kelle koroonatest oli omikroni tüve suhtes positiivne ja kelle vaktsineerimise staatus oli teada, olid “täielikult vaktsineeritud”. Veelgi enam! 27 protsenti “täielikult vaktsineeritutest” oli saanud ka tõhustusdoosi.

Pole enam mingi saladus, et uute haigestumiste esirinnas on enimvaktsineeritud riigid.

 

3

https://www.telegram.ee/maailm/graafik-maailma-enim-vaktsineeritud-riikides-on-koige-rohkem-nakatunuid

Graafik: maailma enim vaktsineeritud riikides on kõige rohkem nakatunuid?

Vaktsineeritud nakatunuid on niivõrd palju, et osa riike ei pane lähikontaktsetele enam isegi isolatsiooninõuet – näiteks on nõnda otsustanud talitada Belgia.

AstraZeneca vaktsiini kaaslooja ja Briti vaktsineerimiskomitee juht, professor Andrew Pollard kutsus üles kainele mõistusele: “Me ei saa vaktsineerida tervet planeeti iga nelja või kuue kuu tagant. See ei ole jätkusuutlik ega ka realistlik,” rõhutas ta.

Ka arstid hakkavad sõna võtma ja kahtluse alla seadma kogu strateegiat võitluses “pandeemiaga”, mida loogika kohaselt enam ei olegi –omikroni tüvi on globaalsel tasandil oluliselt vähem ohtlik kui enamik varasemaid gripiepideemiaid. Näiteks USA Florida osariigi tervishoiu peainspektor dr Joseph Lapado ütles äsja saates “Fox News” järgmist:

“Idee, et selle viiruse saab vaktsiinidega peatada, oli ebareaalne… Poliitika ja tegelikkus räägivad üksteisele vastu ning rohkem inimesi peab selle peale ärkama ja lõpetama osalemise selles tõeliselt düstoopilises rahvatervise etenduses.”

https://www.telegram.ee/maailm/omikron-vs-vaktsineerimine-see-koik-on-teie-korvade-vahel

 

4

Vaktsineerimise mõttetus hakkab küll iga päevaga üha enam paljastuma, aga sellega koos ka paraku vaktsiinisurmade kohutavad arvud.

https://www.telegram.ee/teadus-ja-tulevik/uuringud-kinnitavad-et-alates-koroona-vastu-vaktsineerimisest-on-liigsuremus-markimisvaarselt-tousnud

Uuringud kinnitavad, et alates koroona vastu vaktsineerimisest on liigsuremus märkimisväärselt tõusnud

Statistikaametite esitatud surmajuhtumite hinnangutes ilmnes 2021. aastal 2020. aastaga võrreldes ülemäärast suremust mitmes riigis, näiteks ÜhendkuningriigisSaksamaalIisraelis, IslandilAustrias ja ka Eestis. Sellist trendi on nüüd kinnitanud ka uuring, mis avaldati eelretsenseerituna teadusajakirjas Researchgate.

Kas meid ootavad ees massilised surmad?

 

5

https://www.telegram.ee/maailm/usa-elukindlustusfirmad-loovad-hairekella-ligi-100-000-uleliigset-surmajuhtumit-kuus

USA elukindlustusfirmad löövad häirekella: ligi 100 000 üleliigset surmajuhtumit kuus!

USA elukindlustusfirmad löövad häirekella ja teatavad, et praegu registreeritakse Ameerikas ligi 100 000 üleliigset surmajuhtumit kuus. 18–64-aastaste ameeriklaste ehk tööealiste ameeriklaste on surmajuhtumite arv tõusnud 40%!

 

6

Liigsurmasid uuritakse ka Eestis.

https://www.telegram.ee/eesti/prof-fischer-kinnitab-2021-aasta-3000-liigsurma-uuriv-teadustoo-on-lopusirgel

Prof. Fischer kinnitab: 2021. aasta 3000 liigsurma uuriv teadustöö on lõpusirgel

Kui tavaliselt sureb Eestis ca 15 500 inimest aastas, siis 2021 läks manalateele üle 18 500 inimese.

Teaduste akadeemia akadeemik Krista Fischer ütles Telegramile, et vastav uuring on Tartu Ülikoolis lõpusirgel ja avalikustatakse tõenäoliselt lähinädalatel.

Nagu juba detsembris TEHIK-ult teada saime, siis 2021. aastal suri ligi 5300 inimest, kes olid saanud kaks vaktsiinisüsti ja üle 900 inimese, kes olid saanud ühe.

Kas saab öelda, et tänu vaktsineerimisele vähenes suremus koroonasse ja seda presenteerida eduloona, kui samal ajal tõusis suremus märgatavalt? Kas olulist rolli võis mängida üldine stressitaseme tõus? Kas lõpuks saab ka meil suuremat kõlapinda arutelu: kas koroonameetmetest võib kokkuvõttes olla rohkem kahju kui kasu?

Loodame, et kõnealune teadustöö aitab nendele küsimustele vastuseid leida.

 

7

Aina enam hakatakse nüüd huvi tundma ka WHO vaktsiinipassi lepingute vastu, mille Ratas sõlmis. Nüüd selgub, et see on kehtetu!

https://www.telegram.ee/eesti/valitsus-vastas-telegrami-paringutele-seoses-who-ratase-vaktsiinipassi-lepinguga

Valitsus vastas Telegrami päringule seoses WHO-Ratase vaktsiinipassi lepinguga

Riigikantselei strateegiadirektor Henry Kattago vastas Telegrami advokaadile Robert Sarvele, et palju kära tekitanud Jüri Ratase valitsuse ja Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) vaheline digitaaltervise valdkonna koostöölepe sisuliselt ei kehtivat. Valitsus väidab, et selle lepingu alusel ei ole eriti mingeid täiendavaid kokkuleppeid tehtud ning see üksainus kokkulepe, mis tehti, on ka katkestatud ning kavatsetakse lõpetada.

 

8

Kuigi vaktsiini-Titanic on jäämäega juba kokku põrganud, ei taha osa riike seda kuidagi tunnistada:

https://www.telegram.ee/maailm/hullumeelsus-austrias-maskid-ette-ka-oues-saksamaa-surub-lastele-pahe-hingamist-takistavaid-maske

Hullumeelsus! Austrias maskid ette ka õues, Saksamaa surub lastele pähe hingamist takistavaid maske

Olematu pandeemia ettekäändel on Austria otsustanud karmistada koroonareegleid. Liidukantsler Karl Nehammer teatas neljapäeval Viinis, et kui kahemeetrist vahemaad ei suudeta hoida, tuleb edaspidi Austrias isegi välitingimustes kanda ka FFP2 (meditsiinilist) maski.

Saksamaa ebaterviseminister Karl Lauterbach aga soovib ahistada lapsi, keda koroona mõjutab kõige vähem või üldse mitte, sundides neid klassis kandma FFP2 maski.

Saksamaa tarbijakaitseorganisatsioon uuris 15 erinevat lastele mõeldud mudelit ja tulemused olid hirmutavad: maskid takistavad hingamist ega sobi kuidagi laste tervise „kaitseks“!

 

9

Eestis õnneks vanemad oma lapsi maskitama ega ka vaktsineerima ei kipu:

https://www.telegram.ee/eesti/perearstikeskused-on-hadas-koroonavaktsiini-lastedooside-ulejaagiga

Perearstikeskused on hädas koroonavaktsiini lastedooside ülejäägiga

“See on paratamatus, kui mõned doosid üle jäävad,” kommenteeris haigekassa pressiesindaja Sander Rajamäe. Ta lisas, et perearstidele üle jäävate dooside äraviskamine rahalist kahju kaasa ei too.

 

10

Servapidi tunnistab senise vaktsiinipoliitika läbikukkumist ka uus teadusnõukoda:

https://www.telegram.ee/eesti/teadusnoukoja-uus-juht-mask-naitab-suhtumist-ja-vaktsiinid-loodi-hoopis-teistsuguse-viiruse-vastu

Teadusnõukoja uus juht: mask näitab suhtumist ja vaktsiinid loodi hoopis teistsuguse viiruse vastu

Teadusnõukoja uus juht Toivo Maimets ütleb, et vaktsiinide kohustuslikuks muutmisega “ei saa me hakkama” ja praegused vaktsiinid tehti hoopis teistsuguse viiruse vastu.

“Omikron on hoopis teistsugune kui see viirus, mille vastu vaktsiinid loodi. Optimistina ütleksin: hea, et vaktsiinid niigi palju aitavad,” ütles Maimets. Kas selle info valguses on üldse veel vaktsineerimisele survestamine kuidagi õigustatud?

Kogu intervjuu üheks haripunktiks oli aga ajakirjaniku enda tähelepanek. Nimelt ütles Vilja Kiisler, etKannan maski veel ainult selle pärast, et ei taha trahvi saada. Kortsutan selle taskusse kokku ja panen bussis ette. Kõik teevad nii. Aga nii on see ju mõttetu. Miks siis seda üldse kanda?“

Tõepoolest, miks?

 

11

https://www.telegram.ee/idiokraat2021

Selgusid Telegrami lugejate „lemmik“-idiokraadid!

4972 lugejat on teinud oma valiku. Aasta idiokraat 2021 on peaminister Kaja Kallas, kes on möödunud aasta kõige suurem idiokraatia elluviija tervelt 3408 hääletaja meelest. Teise koha sai tervise- ja tööminister Tanel Kiik ja kolmanda perearst Karmen Joller.

Kogu edetabeliga saad tutvuda aadressil www.telegram.ee/idiokraat2021

 

Need olid Telegrami uudised möödunud nädalast. Tule kapist välja ka sina, me kõik teame, et see on hoax!

 

Allikad: lingid artikli sees

Foto: kollaaž / Canva

 

Toimetasid Sander Soomaa ja Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt