Euroopa Komisjon tühistas AstraZeneca koroonavaktsiini müügiloa

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. mai 2024 kell 16:59Foto (AstraZeneca peamaja Cambridge’is): Wikimedia Commons / D Wells – CC BY-SA 4.0

Ravimifirma AstraZeneca tunnistas kohtus, et tema koroonavaktsiinil võivad olla tõsised kõrvalmõjud. Euroopa Komisjon on seetõttu preparaadi heakskiidu nüüdseks tühistanud. AstraZeneca koroonavaktsiini manustati ainuüksi Saksamaal üle 12 miljoni doosi!

 

Maailm on ikka üks veider koht! Alles hiljuti manipuleeriti inimesi seda “vaktsiini”-sodi endasse süstima. Neid, kes sellest eksperimendist keeldusid, tühistati. Ja nüüd, mil ka “eksperdid” on lamemaalastele järele jõudnud ja tunnistavad, et tegemist oli ohtliku mürgiga, kõrvaldatakse see sodi turult.

 

Eilsest on Vaxzevria Covid-19 vaktsiini heakskiit tühistatud

Ravimi Vaxzevria Covid-19 vaktsiini heakskiit, mis anti 29. jaanuaril 2021, “tühistatakse loa omaniku taotlusel”, vastavalt EL-i Komisjoni otsusele. Ja edasi: “Artikli 1 kohane tühistamine kehtib alates 7. maist 2024.”

AstraZeneca on esimene suur farmaatsiaettevõte, kes oma koroonavaktsiini turult eemaldab pärast seda, kui seda on juba miljonitele inimestele süstitud. AstraZeneca ise taotles seda sammu “ärilistel põhjustel”, kinnitas ettevõte vastuseks uudisteagentuuri DPA päringule. Taustaks on nõudluse puudumine.

Samal ajal on AstraZeneca ka esimene ettevõte, kes tõsiste võimalike kõrvalmõjude olemasolu kohtus kinnitas. Näiteks RND uudisteportaal ütleb: “AstraZeneca tunnistab koroonavaktsiini Vaxzevria tõsiseid kõrvalmõjusid.”

Päevaleht The Telegraph teatab, et ettevõte tunnistas “väga harvadel juhtudel” tromboosivariandi TTS võimalikku põhjuslikku seost osana Briti tsiviilasjas Londoni ülemkohtus.

 

Seda uudist kajastas täna ka delfi.ee

Täna ilmus see uudis ka Delfi Fortes pealkirja all “AstraZeneca loobub müügiloast ja kutsub tagasi oma COVID-19 vaktsiini. Ametlik põhjus on nõudluse puudumine”.

“Ainuüksi esimesel kasutusaastal päästis vaktsiin enam kui kuue miljoni elu. /–/ Ettevõte esitas taotluse vaktsiini Euroopa Liidus müügiloa vabatahtlikuks äravõtmiseks 5. märtsil ja see jõustus teisipäeval. Sarnased taotlused esitatakse lähikuudel Suurbritannias ja teistes riikides, mis on vaktsiini sertifitseerinud Vaxzevria nime all. AstraZeneca vaktsiini ei ole Ameerika Ühendriikides kunagi lubatud kasutada,” kirjutab Forte.

“AstraZeneca rõhutab, et vaktsiini müügiloa tühistamise otsus ei ole seotud sellega, et see võib põhjustada TTS-i. Ravimifirma teatas oma avalduses, et see oli puhas juhus,” vahendab forte.delfi.ee.

No comments!

 

Kahjunõuded AstraZeneca vastu

Suurbritannias menetletakse võimalike vaktsineerimisohvrite ühishagi. Briti meedia andmetel peetakse praegu läbirääkimisi 51 juhtumi üle – nõuded ravimihiiu vastu ulatuvad ligikaudu 120 miljoni euroni. Sarnane hagi on arutusel ka Saksamaal.

2021. aasta jaanuari lõpus sõlmis Euroopa Komisjon lepingu AstraZenecaga. Liikmesriigid kohustusid ostma 300 miljonit vaktsiiniannust, samuti oli võimalus osta veel 100 miljonit doosi.

Vaktsiinide ohutuse eest vastutav Paul Ehrlichi Instituut teatas samuti 2021. aasta jaanuaris, et vaktsiinitoote efektiivsus 60 protsenti sobib olulise panusena pandeemiaga võitlemises ja selle kasuks räägib ka vaktsiini hea ohutusprofiil.

Kuigi Robert Kochi Instituut juhtis juba varakult tähelepanu ka vaktsiini võimalikele kõrvalmõjudele, oli vaktsiini propageerimine suur osa Covid-19 vastu võitlemise poliitikast ja seda propageeriti isegi lasteaialaste inokuleerimiseks.

16. märtsil 2021 teatas PEI, et “vaktsineerimine AstraZeneca COVID-19 vaktsiiniga peatatakse Saksamaal” – põhjuseks väga haruldase ajuveenide tromboosi (siinusveeni tromboosi) erivormi märgatav sagenemine seoses vereliistakute vähesusega ehk trombotsütopeenia oht.

 

AstraZeneca teenis 2021. aastal vaktsiini müügist üle 1,9 miljardi euro

Tegelikult kasutati vaktsiini varsti pärast seda uuesti – ka tollase föderaalse tervishoiuministri Jens Spahni tungival nõudmisel ja palju suuremas mahus kui enne vaktsineerimise ajutist peatamist.

6. mail 2021 otsustasid föderaal- ja osariigi valitsused lubada vaktsiini, mis oli varem eelistatud üle 60-aastastele inimestele, kasutada kõigil täiskasvanutel.

14. mail 2021 ütles Jens Spahn ajalehes Ärzteblatt: “Pärast neid pikki kuid pandeemiat on hea tunne olla vaktsineeritud ja seega kaitstud. Kõik meie poolt heaks kiidetud vaktsiinid toimivad väga hästi ja on ohutud.”

AstraZeneca teenis 2021. aastal vaktsiini müügist üle 1,9 miljardi euro.

 

Allikad: schwaebische.de, berliner-zeitung.de

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt