Ilmsed probleemid rasedusega olid teada juba uuringutest COVID-vaktsineerimise alguses?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. mai 2023 kell 17:39



Foto: Pixabay / HakanGERMAN

Uudsed mRNA vaktsiinid lasti ülemaailmselt välja 2021. aasta alguses loosungiga “ohutu ja tõhus“. Uue ravimi puhul ebatavaliselt kiiresti soovitasid rahvatervise ametnikud neid peagi ka rasedatele naistele. 2021. aasta lõpuks tekkis paljudel naistel, sealhulgas ka rasedatel probleeme töökohal, kui nad ei nõustunud süstimisega. Need, kes soostusid mRNA vaktsiin tegema, astusid selle sammu usalduse tõttu tervishoiuasutuste vastu. Reguleerivate asutuste roll oli kaitsta avalikkust ja seega jäi üle vaid usaldada, et kui need vaktsiinid heaks kiideti, siis järelikult on ravimid ohutud.

 

 

Hiljuti avaldati teabevabaduse taotluse alusel põhjalik vaktsiini hindamisaruanne, mille sponsor oli Pfizer ja mis esitati Austraalia regulaatorile Therapeutic Goods Administration (TGA), mis pärineb jaanuarist 2021. Aruanne sisaldab uut olulist teavet, mille TGA ja Pfizer ise olid eelnevalt avaldamata jätnud. Suur osa sellest on otseselt seotud raseduse ohutuse küsimustega ja mõjuga fertiilses eas naiste viljakusele. Kogu aruanne on oluline, kuid silma paistavad neli peamist punkti:

  • antikehade ja T-rakkude kiire langus ahvidel pärast teist vaktsiiniannust;
  • bioloogilise leviku uuringud (varem avaldati 2021. aastal Jaapanis FOI taotluse alusel);
  • andmed rottide viljakuse tulemuste mõju kohta;
  • andmed loote kõrvalekallete kohta rottidel.

Artikli autorid keskenduvad kolmele viimasele punktile, sest esimese punkti jaoks piisab aruande enda tsiteerimisest: „Antikehade ja T-rakkude arv ahvidel väh

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt