TTÜ-s arendatakse kolmanda generatsiooni päikesepatareisid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. veebruar 2013 kell 8:45



 

Bioneer.ee kirjutab, et tänapäeva päikesepatareid on küllaltki kallid, mistõttu ei ole Eesti tarbijale päikesepatareide soetamine veel piisavalt atraktiivne lahendus. Kuid Tallinna Tehnikaülikooli teadlased on veendunud, et ka Eestis võiks väga edukalt päikesest elektrienergiat ammutada.

“Meil on küll kolm pimedat talvekuud ja sinna ei ole midagi parata, kuid ülejäänud kuudel saab meie laiuskraadilgi päikesepaneeliga elektrit toota,” on TTÜ Materjaliteaduste Instituudi keemiliste kiletehnoloogiate labori juhataja Malle Krunks veendunud.

Ülemöödunud aastal loodud TTÜ laboris arendatakse kolmanda generatsiooni päikesepatareisid. Seal töötavad teadlased uurivad, kuidas muuta patareide pealispind tundlikumaks ja vastuvõtlikumaks ning samas tagada, et odavamalt toodetu ei kaotaks efektsiivsuses.

Uute tehnoloogiate abil valmistatavatel kiledel on tulevikus ehk teisigi kasutamisvaldkondi – näiteks puutetundlikel ekraanidel. Kuid Krunski sõnul on praegu tehtava uurimistöö peamine eesmärk siiski päikeseenergia püüdmine.

 

 

Allikas: Bioneer (+ video)

Toimetas Mariann Joonas



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt