Inspireeriv kiri vaktsineerimata inimestele: te olete parim osa inimkonnast

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. september 2022 kell 14:37Ameerika intensiivravi arst, Front Line COVID-19 Critical Care Alliance’i president ja kaasasutaja, pulmonoloog Pierre Kory, kes pälvis pandeemia ajal tähelepanu alternatiivsete ravimite kasutamise propageerimisega COVID-19 raviks, jagab oma veebilehel kirja, milles tänatakse kõiki neid julgeid, kes söandasid vastu seista ühiskonna survele ja ennast ei vaktsieerinud.

 

Kory ütleb, et tema arvates on FLCCCA postkasti saabunud kiri nii võimas sõnum, et seda tuleb jagada kõikidega. “Maailma kodanike järjepideva mõttekontrolli relvadega pommitamise (ülemaailmne propaganda ja tsensuur) tõttu on mitmetest sadadest patsientidest, keda olen ägeda COVID-i tõttu ravinud, peaaegu kõik vaktsineerimata. Miks, võite te küsida? Lihtne vastus on, et üldiselt on need, kes on vaktsiinivalele alla vandunud, olnud ka vaimselt nii seadistatud, et nad ei söanda mõeldagui mingitele teistele ravimeetoditele, mida ametlikult halvustatakse,” kirjutab Kory.

Ta ütleb, et kuigi on olnud tohutult rahuldustpakkuv aidata nii paljudel patsientidel kiiresti paraneda, vältides haiglaravile sattumist ja surma, on see olnud tema jaoks ka traumaatiline kogemus, sest vestlustes vaktsineerimata inimestega kuulis ta hulgaliselt lugusid, mis nendega juhtus nende vaktsineerimata staatuse tõttu.

“Lugematul hulgal näiteid, mis mind kas vihastasid või lihtsalt kurvastasid (olenevalt sellest, kuidas ma ennast sel päeval end tundsin – enamasti vihaselt). Üks lugu teise järel kaotatud töökohtadest, tagasi võetud pulmakutsetest ja keeldudest restoranis süüa, kinos filmi vaadata või kontserdil osaleda. Kõike seda tegi hullemaks üha suurem võõrdumine sõpradest, pereliikmetest ja kolleegidest, kes sageli palusid neil mitte osaleda puhkuse- või tööüritusel,” vahendab ta.

Teiseks traumaallikaks olid aga Kory sõnul lood kõigilt tema vaktsineeritud patsientidelt, kes usaldasid ametivõimude väiteid, et süstid on “ohutud ja tõhusad” või kes olid ausalt püüdnud teha seda, mida neile öeldi, et see on nende kaaskodanike jaoks “õige”.

“Ka nemad tegutsesid julgelt, veendunult ja inimlikult. Minu praktikas on enamik neist aga nüüd vaktsiini tõttu tervisekahjustusi saanud või kahetsevad sügavalt, avastades, et asutused, mida nad usaldasid, on neile nii jõhkralt valetanud. Veelgi kohutavam on see, et paljud neist kannatasid samasuguse diskrimineerimise all pärast seda, kui nad keeldusid vastu võtmast teist, kolmandat või neljandat doosi. Ka nemad väärivad austust,” ütleb Kory.

TEADE VAKTSINEERIMATA INIMESTELE

(postitatud 22. augustil 2022, autoriks põhiseaduse järgi “mitte keegi”)

 Isegi kui ma oleksin süstitud ja täielikult vaktsineeritud, imetleksin vaktsineerimata inimesi selle eest, et nad peavad vastu suurimale survele, mida olen kunagi näinud, isegi oma elukaaslaste, vanemate, laste, sõprade, kolleegide ja arstide poolt.

Inimesed, kes olid võimelised selliseks tugeva isiksuse julgeks ja kriitiliseks käitumiseks, on kahtlemata inimkonna parim osa. Neid on meie hulgas kõikjal, igas vanuses, haridustasemega, maailmavaate ja mõtlemisega. Need on ainulaadsed, nad on sõdurid, keda iga valguse armee tahab oma ridadesse saada. Nad on vanemad, keda iga laps endale sooviks, ja lapsed, kellest iga vanem unistab. Nad on olendid, kes on ühiskonna keskmisest üle, nad on nende inimeste essents, kes on üles ehitanud kõik kultuurid ja vallutanud kaugused. Nad on iga päev sinu kõrval, nad näevad tavalised välja, aga nad on superkangelased.

Nad tegid seda, mida teised ei suutnud, nad olid otsekui puud, mis pidasid vastu solvangute, diskrimineerimise ja sotsiaalse tõrjutuse orkaanile. Ja nad tegid seda, arvates, et on üksi, ja uskusid, et nemad on ainsad.

Jõulude ajal aeti nad ära oma pere söögilaua äärest – midagi nii julma polnud nad enne näinud. Nad kaotasid töö, lasid oma karjääril tagasi vajuda, neil polnud enam raha… aga nad ei hoolinud sellest. Nad kannatasid kohutava diskrimineerimise, hukkamõistmise, reetmise ja alandamise all, kuid nad jätkasid.

Kunagi varem pole inimkonnas sellist “väljavalimist” toimunud, nüüd teame, kes on planeedil Maa parimad. Naised, mehed, vanad, noored, rikkad, vaesed, kõigist rassidest ja religioonidest, vaktsineerimata, nähtamatusse laeva valitud, ainsad, kes suutsid vastu seista, kui kõik kokku varises.

See oled sina, kes sa läbisid ülimalt raske testi, millele paljud karmimad merejalaväelased, sõjaväeüksused, rohelised baretid, astronaudid ja geeniused vastu ei pidanud.

Olete loodud suurimatest, kes kunagi elanud, nendest kangelastest, kes on sündinud pimedas helendavate tavaliste inimeste hulgas.

Anon

 

Kory: Vastupanu on meie enda otsustada

Tema postituse tähtsust on võimatu alahinnata. Olen täiesti nõus sellega, et vastupanu on meie enda otsustada. Me ei saa lihtsalt loota, et olukord laheneb iseenesest või et keegi selle meie eest lahendab.

Pärast ülaltoodu lugemist tunnen ma nii palju imetlust ja austust oma patsientide ja oma üha suureneva ülemaailmse tõtt rääkivate (ja tõe vaimus elavate) sõprade ja kolleegide võrgustiku vastu. Mul on au olnud kohtuda nii paljudega ja tunda nii paljusid inimesi, kes on kohutavalt kannatanud, kuid on jäänud kindlaks oma põhimõtetele ja vastastikusele toetusele. Olete tõepoolest, nagu eespool öeldud – inimkonna parim osa.

PS. Sama sisuga kiri on avaldatud ka prantsuse keeles Christian Blanchoni nime all.

 

Allikas: pierrekory.substack.comKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt