Itaalia pangaskandaal võib Berlusconile võidu tuua

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. veebruar 2013 kell 9:14BerlusconiGET

Itaalia suuruselt kolmanda panga Monte dei Paschi di Siena ümber areneb skandaal, mis võib mõju avaldada ka eelseisvate parlamendivalimiste tulemustele.

 

Pangalt on tänaseks konfiskeeritud 40 miljonit eurot. Itaalia meedia hinnangul toovad lähipäevad panga juhtide petuskeemidele aina uut valgust, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Panga finantstehingute varjamiseks kasutati Londonis, Maltal ja Milanos tegutsevat ja mõnede poliitikute kontrollitud erafirmat Enigma Security. Eile konfiskeeris finantspolitsei Milanos firma peakontoris üle kolme miljoni euro. Täna kuulas Siena prokuratuur üle Monte dei Paschi di Siena panga endise peadirektori Antonio Vigni.

 

Skandaal heidab varju ka Euroopa Keskpanga praegusele juhile Mario Draghile, kuna ta oli 2006-2011 Itaalia riigipanga president ja pidanuks petutehingutest teadlik olema.

Kriisis vaevlev pank sai eelmisel kuul Mario Monti valitsuselt ligi 4 miljardi euro väärtuses abi. See on langetanud Monti populaarsust.

 

Kuna Siena pangandusskandaaliga on seotud ka mõned Demokraatliku partei poliitikud, on 2011. aastal peaministri kohalt tagasi astunud ja kolm korda Itaalia valitsusjuht olnud Silvio Berlusconi seda skandaali edukalt kampaanias ära kasutanud. Juba arvavadki mõned vaatlejad, et Monte dei Paschi di Siena pangaskandaali tõttu võib Berlusconi koalitsioon valimised isegi võita.

 

Samas on ka Berlusconi ise kolme erineva väärteo tõttu kohtu all. Endist peaministrit süüdistatakse korruptsioonis, maksupettuses ja alaealisega vahekorras olemises. “Kõik on nii nagu peab. Kuigi tegelikult ei ole me kohtuistungeid enam kokku lugenud,” ütles Berlusconi advokaat, Niccolo Ghedini.

 

Allikad: ERR, The Guardian

 

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt