Maakler: Berlusconi valitsusse pääsemine oleks ELile väga halb

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. veebruar 2013 kell 9:24



 

Itaalia parlamendivalimistel kandideeris ka endine peaminister Silvio Berlusconi, kelle valimisliit sai esialgsete tulemuste järgi senatis enamuse. Baader Banki maakleri Robert Halveri sõnul oleks Berlusconi valitsusse pääsemine Euroopa Liidule väga halb, kirjutab ERR.

 

Itaalias on olnud sellinegi aeg, kus valitsuskriis oli väga tavaline – iga natukese aja tagant toimusid uued erakorralised valimised ning käibis lause, kuidas parlamendil ja valitsusel pole riigi toimimisele pea mingit mõju, vahendas ETV saade “Välisilm”.

1946. aastast 1994. aastani vastu pidanud nn esimeses vabariigis oli kokku 61 valitsust. Esimese vabariigi muutumise teiseks tingiski tüdinud rahvas, kes tuli tänavatele ja nõudis reforme. Paraku säras teise vabariigi pea 20aastase ajaloo kohal üks täht, kelle nimi oli Silvio Berlusconi. Nüüdseks on tähest saanud komeet, mille lendu äsjamöödunud valimistel jälgisid õudusega nii poliitika-, kui ka majanduseksperdid kogu Euroopas, lootes, et seekordsete valimistega Berlusconi täht poliitikataevas kustub.

Euroala suuruselt kolmas majandus on möödunud kümnendi jooksul kasvanud keskmiselt poole protsendi võrra aastas ning selle põhjuseks peetakse üsna ühemõtteliselt Berlusconit. Ka 127 protsendini sisemajanduse kogutoodangust ulatuva riigivõla põhjuseks peetakse teda. Nii aeglase majanduskasvuga aga võlast lahti ei saa. Berlusconi tagasituleku korral poleks neist probleemidest lahtisaamist lootagi, uute juurdetulekut võiks aga eeldada. See tähendaks kindlat põhjaminekut niigi hapral pinnal püsiva Euroopa Liidu majanduse jaoks.

 

“Kui Berlusconi peaks uues valitsuses mingisugusegi koha saama, avaldab see Euroopa Liidule väga halba mõju. Berlusconi tegi kõik, mis tema võimuses, hävitamaks Euroopa ideed. Seega loodan mina ja loodavad turud, et Berlusconi karikas läheb meist mööda. Me kõik loodame Bersanit või Montit,” rääkis Baader Banki maakler Robert Halver.

Viimastel aastatel on probleemid kasvanud nii suureks, et kümned itaallased on majanduslikel põhjustel sooritanud enesetapu. “Enamik neist on väikeärimehed, kellele firma on ainus eneseteostuse viis. Kui nende ettevõte hävingusse sattub, hävivad nad koos sellega,” selgitas Terra Firma psühholoog Laura Sanna.

Stabiilsust Itaalias ei suurenda seegi, et suurem osa valimistelt eemale jäänud itaallastest ei ole ükskõiksed, vaid hoopis vihased kõigi olemasolevate parteide peale.

 

 

Täispikk artikkel: ERR

 

 

Toimetas Mariann Joonas

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt