Berlusconi mõisteti salastatud info avaldamise eest aastaks vangi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. märts 2013 kell 14:49Silvio-Berlusconi’s-lawyers-are-to-appeal-against-his-jail-sentence-for-tax-fraud

Itaalia kohus mõistis neljapäeval endise peaministri Silvio Berlusconi aastaks vangi pealtkuulamistel saadud info avaldamise eest talle kuulunud ajalehes, vahendas BNS. Siiski ei pruugi mees reaalselt karistust kanda, kuna tal on võimalus kohtuotsus edasi kaevata.

 

Itaalia karistust puudutavate suuniste kohaselt ei pea reaalselt vangi minema üle 75-aastased süüdimõistetud, kellele on määratud vähem kui kaheaastane vangistus. Miljardärist meediamagnaat Berlusconi on 76-aastane. Tal on võimalus kohtuotsus edasi kaevata, mis muudaks Itaalia seaduste kohaselt tema karistuse tingimisi vangistuseks.

Meest süüdistati salastusseaduste rikkumises, sest ajaleht Il Giornale avaldas 2005. aastal pealt kuulatud telefonikõne sisu. Kõne oli seotud juurdlusega, mis algatati seoses finantsteenuste firma Unipoli ebaõnnestunud katsega omandada Banca Nazionale del Lavoro. Itaala keskpank takistas tehingut, mis viis Itaalia Panka toonase juhi Antonio Fazio tagasiastumiseni. Berlusconi vend Paolo, kes on Il Giornale toimetaja, mõisteti kaheks aastaks ja kolmeks kuuks vangi.

 

Berlusconi advokaadid on seni viimase minutini kõiki istugeid edasi lükanud, tuues vabanduseks mehe töökohustused parlamendiliikmena. Berlusconi astub sel kuul kohtu ette ka väidetava maksupettuse ja alaealise prostituudiga vahekorras olemise eest. Veebruaris väitis endine peaminister, et ausat teed pidi globaalsel tasandil äri ajada ei saa.

 

Allikad: BNS, DNA India, ABC News

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.