Kes võtab Snowdeni oma tiiva alla?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. juuli 2013 kell 12:58 

USA endine luuretöötaja Edward Snowden loobus Venemaal asüüli taotlemisest, teatas teisipäeval Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov. Seejuures kinnitas ta, et varem soovis Snowden tõepoolest Venemaale jääda, vahendas BNS. 

 

Veebilehe Wikileaksi andmetel on Snowden palunud varjupaika 21 riigilt, teiste seas Saksamaalt, Soomelt ja Venemaalt. Vene president Vladimir Putin ütles esmaspäeval, et Moskva ei anna kedagi välja ja Snowden võib jääda Venemaale, kui ta lõpetab Ühendriikide luureinfo lekitamise.

Soome välisministeerium kinnitas teisipäeval, et on saanud USA luureinfo lekitajalt Edward Snowdenilt varjupaigataotluse. Taotluse edastas Soome Moskva suursaatkond faksi teel. Soome siseministeeriumi kohaselt välismaalt saadetud varjupaigataotlusi menetlusse ei võeta.

Veebilehe Wikileaksi andmetel on Snowden palunud varjupaika 21 riigilt. Taotluse esitamist on kinnitanud ka Norra. Seevastu Kremli esindaja teatel loobus arvatavalt Moskva Šeremetjevo lennujaama transiiditsoonis redutav ameeriklane Venemaal asüüli taotlemast.

 

Snowden: Obama survestab minu pärast erinevaid riike

 

USA luureinfot lekitanud Edward Snowdeni sõnul survestab president Barack Obama valitsus erinevaid riike, et need tema turvapaigataotluse tagasi lükkaksid, edastas esmaspäeval WikiLeaks.’ “Nende eesmärgiks on hirmutada mitte ainuüksi mind, vaid kõiki neid, kes tulevad minu järel,” ütles Snowden.

WikiLeaksi vahendatud sõnavõtus tõdeb Snowden, et president Obama volitas asepresident Joe Bidenit survestama selles osas erinevaid riike. Mees tõi välja, et kuigi teda pole kuskil millegi eest süüdi mõistetud, siis Obama valitsus tühistas ühepoolselt tema passi ja üritab samal ajal kõikvõimalikul moel takistada teda turvapaiga taotlemisel. “Selline reetmine ja pettus maailmataseme juhtidelt ei ole õiglane,” märkis lekitaja.

Samas kiitis Snowden Ecuadori ja president Rafael Corread, keda tõi eeskujuks kogu maailmale. “Siiski on olemas olemas ka mõned rahvad ja riigijuhid, kes julgevad inimõiguste eest seista ka maailma võimsama valitsuse vastu. Ecuadori ja selle rahva vaprus on eeskujuks kogu maailmale,” ütles Snowden.

Viimastel andmetel on vilepuhuja saatnud kirja Ecuadori presidendile Rafael Correale, milles lubas USA luuretegevuse kohta uusi paljastusi.

 

Allikas: BNS

Loe lisaks: Fox News, New York Times

Foto: cutestpaw.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt