Snowdeni lugu peab varjama Süürias toimuvat?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. juuni 2013 kell 16:38Oleme varemgi kirjutanud, kuidas suurte lugude puhul tuleb jälgida seda, mida nende varjus korda võidakse saata. Praegu on kõigi silmad Edward Snowdenil ja tema paljastustel, mis on mitmed pannud küsima, kas selle taustal ei käi mitte veelgi ulatuslikumad protsessid.

 

Alternatiivmeediast kostab ka arvamusliidrite hääli, mis tõstatavad küsimuse, kas Edward Snowden võib olla lausa topeltagent, kelle tegevus peab juhtima tähelepanu ära Süürias toimuvalt. Süürias toimuv on omakorda oluline, sest maailma suurjõud on koondunud kahe vaenupoole taha – valitsusjõudude selja taga on Iraan, Venemaa ja Hiina ning mässajaid abistavad USA koos oma liitlastega, Araabiamaad ja Iisrael. Nende omavahelised erimeelsused võivad olla väga laiaulatuslike tagajärgedega ning nii mõnigi on öelnud, et tegelikkuses on Kolmas maailmasõda juba alanud.

Kuid kas jälgimisriigi ulatuse paljastamine on tõesti seda väärt? Tegelikult räägiti NSA võimekusest ja erinevatest pealtkuulamis- ja nuhkimisprogrammidest juba ammu ning need, kes teemat jälginud on, polnud Snowdeni vilepuhumise järel sugugi üllatunud. Nii polnud informatsioon sugugi uus, lihtsalt nii suure kella külge polnud seda kunagi pandud – üksikud lood küll ilmusid, kuid kadusid siis kiiresti jälle uute uudiste varju.

 

Vaata üht põnevat arutluskäiku:

 

 

Allikas ja viited erinevatele teooriatele: Infowars

Foto: digitaltrends.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt