Advokaat: Snowden palub asüüli täna-homme

16. juuli 2013 kell 13:22snowden-russia

USA luure nuhkimisprogrammide paljastaja Edward Snowden peab aktiivseid konsultatsioone Venemaal varjupaiga saamise asjus ning otsustab vastava taotluse esitamise lähipäevil, vahendab BNS.

 

“Ta konsulteerib praegu minu juures aktiivselt ja teeb täna-homme otsuse,” ütles Venemaa ühiskondliku koja liige advokaat Anatoli Kutšerena. Kutšerena ja mitmed teised Vene inimõiguslased käisid eelmise nädala reedel Moskvas Šeremetjevo lennujaamas Snowdeniga kohtumas. “Ma selgitasin talle põgenikeseadust, presidendiseadlust poliitilise varjupaiga andmisest, valitsusmäärust ajutise varjupaiga andmisest. Ta teeb varsti otsuse,” ütles Kutšerena.

Advokaadi sõnul on pöördumise vorme vaid üks: asüülitaotlus tuleb esitada föderaalsele migratsiooniteenistusele. “Snowden esitas mulle küsimusi Venemaal kehtivate seaduste kohta. Ma selgitasin talle kõike. Arvan, et ta teeb otsuse täna-homme,” lisas advokaat.

Venemaa föderaalse migratsiooniteenistuse juhtkonnast öeldi esmaspäeval, et Snowdenilt ei ole neile asüülitaotlust laekunud. Snowden saabus Moskvasse 23. juunil Hongkongist plaaniga lennata edasi Kuubale. Ta ei saanud aga lennukile, kuna USA võimud olid tema reisidokumendi tühistanud.

 

Allikas: BNS

Loe lisaks: The Telegraph

Pilt: heavy.com

 

Toimetas Mariann Joonas