Kohtuasjas Mercki vastu nõutakse Gardasili kõrvalnähtude andmebaasi üleandmist hagejatele

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. aprill 2023 kell 16:09Foto: ekraanikuva / childrenshealthdefense.org

Põhja-Carolina osariigi ringkonnakohus otsustas, et Merck Sharp & Dohme Corp peab andma kõik oma Gardasili kõrvalnähtude andmebaasid üle hagejatele, kes kaebasid farmaatsiakontserni kohtusse HPV-vaktsiini väidetavalt põhjustatud vigastuste eest, kirjutab childrenshealthdefense.org.

 

Põhja-Carolina ringkonnakohus käskis Merckil anda kõik oma Gardasili kõrvaltoimete andmebaasid üle hagejatele, kes kaebasid farmaatsiahiiglase kohtusse vigastuste eest, mille väidetavalt põhjustas inimese papilloomiviiruse (HPV) vaktsiin.

Andmebaasid, mis sisaldavad teavet Mercki kõrvaltoimetest teatamise ja läbivaatamise süsteemist (MARRS), Mercki versioon vaktsiini kõrvaltoimetest teatamise süsteemist (VAERS) peaksid sisaldama kõiki arstide, patsientide ja väljaannete esitatud aruandeid Gardasili kõrvaltoimete kohta, ütles hagejate advokaat Michael Baum The Defenderile.

Oma 20. märtsi korralduses ütles USA ringkonnakohtunik Robert J. Conrad Jr: „Hagejatel ja nende ekspertidel peaks olema sama võimalus kui Merckil kõikide andmete ülevaatamiseks ja analüüsimiseks.“

Merck on seni keeldunud tegemast hagejate advokaatidele kättesaadavaks kogu MARRS-i andmebaasi.

Merck varjas Gardasili kõrvaltoimeid?

Gardasil on laialdaselt kasutatav vaktsiin, mida tavaliselt manustatakse teismelistele ja noortele täiskasvanutele enne, kui nad on seksuaalselt aktiivsed, et kaitsta HPV-nakkuste eest, mis võivad hilisemas elus sugulisel teel levida.

HPV-nakkused võivad põhjustada emakakaelavähi teket. Kuid enamik nakkusi on healoomulised

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt