Endine Mercki müügiesindaja aastal 2015: vaktsineerimine teenib kasumit, mitte rahva tervist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. märts 2022 kell 12:39Foto: childrenshealthdefence.org

Brandy Vaughan oli endine Merck & Co farmaatsiafirma müügiesindaja, kes pühendus aastatel 2015-2020 hoopis kohustusliku vaktsineerimise vastu võitlemisele. Ta oli oma endise töö tõttu näinud väga palju farmaatsiaäri telgitaguseid ning ei peljanud neist avalikult rääkida hoolimata sellest, et teda selle tõttu pidevalt ähvardati ja taga kiusati. Vaughani sõnumiks oli, et vaktsineerimine ei tohiks olla mitte kuskil kohustuslik, sest kui on olemas risk, peab olema ka valikuvõimalus.

Brandy Vaughani elutee lõppes esimesel koroona-aastal, 2020. aasta detsembris. Veebruaris 2021 teatati kaks kuud kestnud uurimise tulemusena, et kõigest 44-aastane aktivist suri loomulikel põhjustel.

 

Vaughani tööks oli müüa ravimit Vioxx – tugevatoimelist valuvaigistit, mis eemaldati 2004. aastal müügilt, kuna leiti, et see suurendab oluliselt südameinfarkti ja ajuinsuldi riski. Ravimi müügilt eemaldamisega kaasnes skandaal, kuna selgus, et Merck on ravimi turvalisuseuuringute tulemusi võltsinud, et varjata selle ohtlikkust. Vaughan loobus oma tööst ravimiesindajana pärast seda, kui Vioxx turult eemaldati ning sellega seoses päevavalgele tulnud asjaolud näitasid talle selgelt, et ravimiäris on palju korruptsiooni ning asjaolu, et mingi ravim on müügis, et tähenda tingimata, et see oleks turvaline.

Vaughan oli ka vaktsineerimata lapse ema ning tema huvi vaktsiinide turvalisuse vastu sai alguse intsidendist perearsti juurest, kus ta soovis vaktsiini infolehte näha, mille peale arst pahaselt minema tormas ning õde selgitas, et ta ei ole sinna kliinikusse enam teretulnud.

Teades juba eelnevalt, et farmaatsiatööstuse toodangut ei saa alati usaldada, hakkas Vaughan vaktsiinidega tehtud uuringuid lähemalt vaatlema. Ta leidis, et peale selle, et vaktsiinid

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt