Kreeka president: rahvas ei kannata järgmisi kärpeid välja

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. veebruar 2013 kell 8:47Karolos_Papulyas_190610

Kreeka president Karolos Papoulias kommenteeris tänast üldstreiki, öeldes, et Kreeka ühiskond ei kannata järgmisi kärpeid enam välja, vaid plahvatab.

 

Kreeka kaks suuremat ametiühingut korraldasid kolmapäeval 24-tunnise streigi protestiks valitsuse kokkuhoiumeetmete vastu. Nendesse ametiliitudesse kuulub kokku 2,5 miljonit inimest, vahendasid ERRi raadiouudised.

Ulatuslik streik tekitas segadust liikluses, koolid ja ametiasutused olid suletud. Streik mõjutas ka lennu- ja laevaliiklust, haiglates jätkus vaid hädavajalik töö.

 

Üldstreigi korraldanud Kreeka Tööliste Üldkonföderatsiooni teatel on töötajate olukord muudetud niivõrd halvaks, et nad ei suuda enam ühiskonda koos hoida, paljude palgast ei piisa enam igapäevaseks leivaks, kommunaalmakseteks ja riieteks, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Presidendi avaldusest hoolimata kavatseb Kreeka valitsus streikijate vastu karm olla ning nad vajadusel jõuga tööle sundida.

 

Kreeka 11 miljonilisest rahvastikust on töötuid koguni 27%, 60% neist alla 24-aastased. Valitsuse rahastatud uurimisinstituut KEPE ennustab, et töötute protsent võib tõusta isegi 30%-ni.

 

 

Allikad: ERR, NPR

 
Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt