Kreeka poliitikud lähevad maksupettuste tõttu vangi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. märts 2013 kell 9:34 

Kreeka kohus mõistis endise kaitseministri Akis Tsochatzopoulose maksupettuse eest kaheksaks aastaks vangi. Mees peab maksma veel 520 000 eurot trahvi ja jääb ilma oma kodust Ateena kesklinnas, vahendasid ERRi raadiouudised. Möödunud nädalal aga mõisteti eluks ajaks vangi Thessaloniki endine peaminister, kes väidetavalt pani kõrvale ligi 18 miljonit eurot.

Süüdistuse kohaselt esitas ta aastatel 2006-2009 tuludeklaratsioonis valeandmeid ja teda süüdistatakse korruptsioonis ja rahapesus. Reutersi teatel oli Tsohatzopoulos kunagi üks sotsialistide leeri mõjukamaid poliitikuid, kes oleks 1990ndatel äärepealt peaministriks saanud.

Tsohatzopoulos ütles enne vangiminekut ajakirjanikele, et kavatseb otsuse edasi kaevata. “Tõde on kinni mätsitud ja tegu on juriidilise veaga. Otsus ei ole aktsepteeritav,” sõnas ta.

Tsochatzopoulos ei ole esimene poliitik, kes Kreekas segaste rahaasjade pärast vangi pannakse. Möödunud nädalal mõisteti eluks ajaks vangi Thessaloniki endine peaminister Vassilis Papageorgopoulos (pildil), kes väidetavalt suutis linna rahast kõrvale panna ligi 18 miljonit eurot.

Mõlemad poliitikud väidavad, et nende süüdimõistmisel on tegu poliitiliste otsustega, kuna rahvale on vaja näidata, et ka poliitikud saavad karistada.

 

Allikad: ERR, The Hindu, BBC

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt