Islandi esimene omikron on kolm süsti saanud mehel, kes pole kusagil käinud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. detsember 2021 kell 13:41Islandi esimene avastatud omikron-infektsioon ajab riigi terviseeksperte segadusse, kuna nakatunuks on topeltvaktsineeritud ning haigla andmetel juba ka tõhustusdoosi saanud mees, kes ei ole reisimas käinud.

 

Nakatumine kinnitati kolmapäeval Reykjaviki Landspítali ülikooli haiglas. 80ndates eluaastates, kolm vaktsiinisüsti saanud mees andis positiivse proovi, kui oli pöördunud haiglasse südameprobleemide tõttu. Koroonaga seotud sümptomid olevat väidetavalt “mõõdukad”.

Nakatumise teeb eriliseks see, et mees pole lähiajal välismaal viibinud. Teave näib tugevdavat kahtlust, et uus variant on Euroopas laialt levinud juba enne seda, kui Lõuna-Aafrikas sellest eelmisel nädalal teatati. Selle nädala alguses on teatatud, et näiteks Hollandis ja Šotimaal on omikron-tüve avastatud juba novembri keskel võetud proovides.

Islandi tervishoiuasutused ütlesid kolmapäeval ka, et eeldatavasti on omikron riigis juba mõnda aega liikvel olnud ja oodata on lisanakatumisi.

Islandil on 90% üle 12-aastastest koroona vastu täielikult (st vähemalt 2 süstiga) vaktsineeritud.

Allikas: covid.is

 

Allikad: Grapevine, Landspitali, Iltalehti

Foto:

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt