Tel Avivi ülikooli professor: Tervishoiuminister, on aeg tunnistada läbikukkumist!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. jaanuar 2022 kell 11:58Foto: Professor Ehud Qimron (keskel) Tel Avivi ülikoolis (Haaretz)

Tel Avivi ülikooli mikrobioloogia- ja immunoloogiaosakonna juhataja, professor Ehud Qimron avaldas 10 jaanuaril avaliku kirja Iisraeli tervishoiuministeeriumile, kus kritiseerib jõuliselt Iisraelis tehtud katastrofaalseid vigu ja masendavaid valeotsuseid, mida seoses koroonaviiruse levikuga on siiani tehtud ja jätkuvalt tehakse.

 

Ka Eestis oleks viimane aega saata selline kiri nii Eesti valitsusele, riigikogule, teadusnõukojale jt. Eesti inimesi valeotsustega ja valeinfoga mürgitanud instantsidele/persoonidele.

 

Professor Ehud Qimron kirjutab:

“Tervishoiuminister, on aeg tunnistada läbikukkumist

Lõpuks selgub tõde alati ja tõde koroonaviiruse poliitika kohta hakkab samuti selguma. Kui hävitavad kontseptsioonid ükshaaval kokku varisevad, ei jää muud üle, kui öelda pandeemia ohjamist juhtinud ekspertidele – me ju ütlesime teile.

Kaks aastat hiljem mõistate lõpuks, et hingamisteede viirust ei saa võita ja et iga selline katse on määratud läbikukkumisele. Te ei tunnista seda, sest te pole viimase kahe aasta jooksul peaaegu ühtegi viga tunnistanud, kuid tagantjärele on selge, et olete peaaegu kõigis oma tegudes haledalt läbi kukkunud ja isegi meedial on juba praegu raske teie häbi kajastada.

Keeldusite tunnistamast, et nakkus tuleb lainetena, mis taanduvad iseenesest, hoolimata aastatepikkustest vaatlustest ja teaduslikest teadmistest. Te nõudsite, et iga laine langust seostataks vaid teie tegudega ja nii saite valepropaganda abil katkust jagu. Ja jälle te võitsite selle, ja ikka jälle ja jälle ja jälle.

Keeldusite tunnistamast, et masstestimine on ebatõhus, hoolimata teie enda varasematest varuplaanidest, mis seda selgesõnaliselt sätestavad (“Pandeemia gripi tervisesüsteemi valmisoleku plaan, 2007”, lk 26).

Keeldusite tunnistamast, et läbipõdemine kaitseb paremini kui vaktsiin, vaatamata varasematele teadmistele ja tähelepanekutele, mis näitavad, et viirust mitte-läbipõdenud vaktsineeritud inimestel on suurem tõenäosus nakatuda kui läbipõdenud vaktsineerimata inimestel. Vaatlusandmetest hoolimata keeldusite tunnistamast, et vaktsineeritud inimesed on nakkavad. Selle põhjal lootsite vaktsineerimisega saavutada karjaimmuunsuse — ja ka see ebaõnnestus.

Otsustasite ignoreerida tõsiasja, et haigus on kümneid kordi ohtlikum riskirühmadele ja vanematele täiskasvanutele kui noortele, kes ei kuulu riskirühmadesse, hoolimata teadmistest, mis tulid Hiinast juba 2020. aastal.

Te keeldusite vastu võtmast “Barringtoni deklaratsiooni”, millele on alla kirjutanud rohkem kui 60 000 teadlast ja meditsiinitöötajat, ja teisi tervemõistuslikke programme. Otsustasite neid naeruvääristada, laimata, moonutada ja diskrediteerida. Õigete programmide ja inimeste asemel olete valinud professionaalid, kellel puudub pandeemia juhtimiseks asjakohane koolitus (füüsikud valitsuse peanõustajatena, veterinaararstid, turvatöötajad, meediatöötajad jne).

Te ei ole loonud tõhusat süsteemi vaktsiinide kõrvalmõjudest teatamiseks ja teated kõrvalmõjude kohta on isegi teie Facebooki lehelt kustutatud. Arstid väldivad kõrvalnähtude seostamist vaktsiiniga, et te ei kiusaks neid taga samamoodi nagu mõnede nende kolleegide puhul. Olete ignoreerinud paljusid teateid menstruaaltsükli intensiivsuse ja menstruaaltsükli aja muutuste kohta. Peitsite andmeid, mis võimaldavad objektiivset ja korralikku uurimistööd (näiteks eemaldasite andmed Ben Gurioni lennujaama reisijate kohta). Selle asemel otsustasite koos Pfizeri tippjuhtidega avaldada mitteobjektiivseid artikleid vaktsiinide tõhususe ja ohutuse kohta.

Usalduse pöördumatu kahju

Ent oma ülbuse tipul olete te ignoreerinud ka tõsiasja, et lõpuks tuleb tõde välja. Ja see hakkab välja tulema. Tõde on see, et olete viinud avalikkuse usalduse teie vastu enneolematult madalale ja olete kaotanud oma staatuse autoriteedi allikana. Tõde on see, et olete viimase kahe aasta jooksul põletanud sadu miljardeid seekleid tulutult – hirmutavate kirjatükkide, ebatõhusate testide, destruktiivsete sulgemiste ja elukorralduse häirimise eest.

Olete hävitanud meie laste hariduse ja nende tuleviku. Panite lapsed end süüdi tundma, kartma, suitsetama, jooma, sõltuvusse jääma, koolist välja langema ja tülitsema, nagu kinnitavad koolijuhid üle kogu riigi. Olete kahjustanud heaolu, majandust, inimõigusi, vaimset ja füüsilist tervist.

Laimasite kolleege, kes teile ei alistunud, pöörasite rahva üksteise vastu, lõhestasite ühiskonda ja polariseerisite diskursust. Te tembeldasite ilma igasuguse teadusliku aluseta inimesi, kes otsustasid end mitte vaktsineerida lasta, avalikkuse vaenlasteks ja haiguste levitajateks. Te propageerite enneolematul viisil karmi diskrimineerimispoliitikat, õiguste keelamist ja inimeste, sealhulgas laste valimist nende meditsiinilise valiku alusel. Valik, millel puudub igasugune epidemioloogiline põhjendus.

Kui võrrelda teie rakendatavat hävitavat poliitikat mõne teise riigi mõistliku poliitikaga, näete selgelt, et teie tekitatud hävitustöö on ainult lisanud ohvreid viiruse suhtes haavatavatele isikutele. Teie hävitatud majandus, teie tekitatud töötud ja lapsed, kelle hariduse te hävitasite – need on ülejäägid teie enda tegude tõttu.

Hetkel meditsiinilist hädaolukorda ei ole, kuid olete võimu-, eelarve- ja kontrolliiha tõttu sellist seisundit viljelenud juba kaks aastat. Ainus hädaolukord on praegu see, et te määrate endiselt poliitikat ja hoiate tohutuid eelarveid propaganda ja psühholoogiatehnoloogia jaoks, selle asemel, et suunata neid tervishoiusüsteemi tugevdamisse.

See hädaolukord tuleb lõpetada!

Professor Udi Qimron, Tel Avivi ülikooli arstiteaduskond”

 

Allikas: Swiss Policy Research

Foto: Professor Ehud Qimron (keskel) Tel Avivi ülikoolis (Haaretz)

 

Tõlkis ja toimetas Liis Orav

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt