Obama hurjutas kõnes tema sõnades kahtlejaid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. september 2013 kell 9:17Eile algas New Yorgis ÜRO peaassablee, kus USA president Barack Obama pidas pika kõne, kus puudutas mitut erinevat teemat. Eraldi tähelepanu pööras ta kahel korral neile, kes ei usu tema administratsiooni pakutud ametlikke versioone toimunust.

 

Süüria kohta ütles Obama, et kui Süüria oma lubadusi ei täida, peavad Damaskust ootama selle eest “tagajärjed” ning hoiatas, et kaalul on maailma usaldusväärsus: “Julgeolekunõukogu peab vastu võtma jõulise resolutsiooni, mis nõuaks Assadi režiimilt lubaduste täitmist ning kinnitaks, et lubaduste mittetäitmisel on tagajärjed”.

Obama ründas teravalt kahtlejaid, kes on seadnud küsimärgi alla, kas 21. augusti keemiarünnaku, milles USA luure andmetel hukkus umbes 1400 inimest, korraldas ikka Assadi režiim. “Need raketid tulistati välja režiimi kontrolli all olevatelt aladelt ja need maandusid opositsiooni aladele,” ütles Obama. “Väide, et selle rünnaku võis korraldada keegi teine peale Süüria režiimi, solvab inimmõistust ja ÜRO legitiimsust.”

“Ma ei usu, et sõjalise tegevusega Süürias enda või välisjõudude poolt oleks võimalik saavutada kestvat rahu. Ka ei arva ma, et Ameerika või mõni teine riik peaks otsustama, kes hakkab Süüriat valitsema. Kuid riigijuht, kes on tapnud oma kodanikke ja gaasitanud lapsi, on kaotanud legitiimsuse lõhestunud riiki edasi juhtida,” ütles Obama.

 

USA on valmis kasutama jõudu Washingtoni ja globaalsete huvide kaitseks Lähis-Idas ja Aafrikas

“Ühendriike sõideldakse regiooni asjadesse sekkumise eest ning süüdistatakse osalemises igat sorti vandenõudes,” ütles Obama. President hoiatas, et Ühendriikide poliitika Lähis-Idas ja Aafrikas ei muutu ning et Washington on valmis kasutama “tuumhuvide kaitseks regioonis kõiki meie võimu elemente, sealhulgas sõjalist jõudu”.

 

 

Allikad: BNS, kõne täistekst The New York Timesis

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt