Süüria sõjaga liitusid 50 CIA poolt treenitud mässulist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. september 2013 kell 10:56javadi20130823125059140Esmaspäeval kohtus USA president Barack Obama Valges Majas vabariiklastest senaatorite John McCaini ja Lindsey Grahamiga, kes on teinud aktiivset lobitööd suurendamaks Süüria mässulistele antavat sõjalist abi. Obama oli senaatoritele kinnitanud, et pärast paarikuulist viivitust on nüüd asjad muutumas ning Süüriasse on jõudmas 50-meheline CIA poolt treenitud võitlejate rühm, kirjutas New York Times. The Telegraph lisas omalt poolt, et rühm sai ilmselt väljaõppe USA erivägede käest Jordaanias.

 

Obama lubas juba juunis mässulistele suuremat toetust, kuid märgatavat abi ei saabunud, mille üle kurtsid korduvalt ka mitmed mässuliste liidrid. Põhjuseks, miks treeniti välja võitlejaid, mitte ei jagatud raskerelvastust, on arvatavasti põhjendatud hirm, et tarnitud varustus võib hiljem USA vastu pöörduda. Nii juhtus näiteks relvadega, mille CIA andis 1980-ndatel Afganistani islamiäärmuslastele Vene võimu vastu võitlemiseks ning mida hiljem kasutas Taliban.

USA plaan on ilmselgelt suuremahulisem kui 50 võitlejat, sest senaator Graham, kes on muidu väga aktiivne Obama vastane, ütles hindavalt, et: “Näib, et sellel administratsioonil on valmimas päris tugev plaan opositsiooni tugevdamiseks.”

On alusta arvata, et need USA poolt treenitud mehed pole mitte esimesed, kes Süüria mässuliste sekka imbuvad, kuid varem ei ole sellest nii avalikult räägitud. Küll aga selgus, et CIA on juba pikka aega teinud aktiivselt tööd, et liitlaste abiga relvi Süüriasse tarnida, seda hoolimata sellest, et USA hoidus mässuliste avalikust relvastamisest.

 

 

 

Allikad: The New York Times, The Telegraph, Infowars

Foto: presstv.ir

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt