Obama ootab kongressi heakskiitu Süüria ründamisele

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. september 2013 kell 9:42Ühendriikide president Barack Obama kinnitas eile, et ootab USA kongressi heakskiitu Süüria-vastasele sõjalisele rünnakule. “Ma taotlen ameeriklaste esindajatelt kongressis luba jõu kasutamiseks,” sõnas president, vahendas BNS.

 

Kongress kavatseb Süüria küsimuses hääletada pärast suvepuhkuselt naasmist 9. septembril, kuid pole võimatu, et rahvaesindajad kutsutakse erakorralisele istungile juba varem. Esindajatekoja liikmed saavad täna salajaseks liigitatud ülevaate Süüria olukorrast.

Obama sõnul on ta otsustanud, et sõjaline sekkumine on vajalik, kuid ta usub, et sellele on USA demokraatiale mõeldes oluline saada seadusandjate toetus. “Meie sõjajõud on regioonis positsioonidel ja me oleme valmis ründama, mil iganes nii otsustame,” kinnitas Obama.

 

FBI tugevdab USA-s elavate süürlaste jälgimist

USA võimaliku sõjalise löögi eel Süüria vastu on FBI tugevdanud Ühendriikides elavate süürlaste jälgimist, kirjutas täna ajaleht The New York Times.

Ajalehe teatel on USA siseluureagentuur ja sisejulgeoleku ministeerium hoiatanud ka föderaalameteid ja erafirmasid, et USA rünnak võib kutsuda esile küberrünnakud. Häkkerid, kes enda sõnul toetavad Süüria presidenti Bashar al-Assadi ja kutsuvad ennast Süüria elektrooniliseks armeeks, on viimastel kuudel korduvalt häirinud USA ettevõtete, teiste seas NYT tööd.

Eriti suurt muret tunnevad USA ametiisikud seoses Süüria liitlase Iraani hoiatusega, mille kohaselt igasuguse sõjalise rünnaku järel Süüria vastu “lahtavab Iisrael leekidesse”.

 

Allikad: BNS, The Guardian, BBC

Foto: news.yahoo.com

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt