Iisrael viis Vahemeres läbi raketikatsetuse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. september 2013 kell 13:57radar-300x201Venemaa kaitseministeerium teatas teisipäeval, et Vahemere idaranniku suunas tulistati välja kaks ballistilist “objekti”. Ministeeriumi teatel registreeris Lõuna-Venemaal Armaviris asuv raketihoiatussüsteem “objektid” kell 10.16 Moskva aja järgi (Eesti aja järgi 09.16). Ministeerium lisas, et “objektid” tulistati välja Vahemere keskosast mere idaranniku suunas. Nüüd on Iisrael teada andnud, et korraldas koostöös USA-ga Vahemeres raketikatsetuse, et testida USA abiga soetatud raketitõrjesüsteemi. Süüria ametnikud on varem öelnud, et USA õhulöök tooks kaasa karistusaktsiooni Iisreali vastu.

 

Süüria allika sõnul kukkusid oletatavad “raketid” Vahemerre, edastas Vene uudisteagentuur RIA Novosti. NATO teatele ei kommenteerinud ning esialgse uudise kohaselt väitsid ka Iisraeli relvajõudud, et nad pole rakettide väljatulistamisest Vahemerel teadlikud. Vene kaitseminister Sergei Šoigu teavitas intsidendist president Vladimir Putinit.

Moskva teade tuleb keset rahvusvahelisi pingeid Vahemere idakaldal asuva Süüria osas, kusjuures piirkonda on kogunenud mitme riigi sõjajõud. Näiteks USA-l on Vahemere idaosas mitu lahinguvalmiduses sõjalaeva. USA presidendi Barack Obama administratsioon teeb parasjagu jõupingutusi, et saada kongressilt toetus Süüria-vastasele sõjalisele operatsioonile, mis peaks olema karistus keemiarelvade kasutamise eest Damaskuse lähedal 21. augustil.

 

 

Allikad: BNS, The Guardian

Foto: govloop.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt