Itaalia: rünnakud Süüriale võivad muuta konflikti ülemaailmseks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. august 2013 kell 18:33italy 400

Itaalia välisminister Emma Bonino hoiatas reedel, et Süüria vastu kavandatavad sõjalised rünnakud võivad eskaleeruda “ülemaailmseks tulemölluks”, vahendab BNS.

 

“Me riskime sellega, et dramaatilisest ja kohutavast konfliktist saab alguse ülemaailmne tulemöll,” lausus Bonino telekanalile SkyTG24 antud intervjuus. “See algab alati niimoodi. Piiratud õhulöögid ilma ÜRO mandaadita. Loomulikult reageerib Süüria sellele.”

“Ehkki see näib aeglasem ja keerulisem ja paistab mõnikord ka tulutu olevat, on jätkuv diplomaatiline ja poliitiline surve ainuvõimalik lahendus,” sõnas endine Euroopa Komisjoni volinik.

Välisminister on välistanud Itaalia osaluse õhulöökides Süüriale, millega USA ja tema liitlased kavatsevad reageerida president Bashar al-Assadi režiimi väidetavale keemiarelvarünnakule.

Itaalia mängis keskset rolli rünnakutes Liibüale, kuid Süüriaga seoses ei soovi Itaalia ilmselt isegi mitte oma sõjaväebaase kasutada anda.

 

 

Allikad: BNS, The Daily Star

Pilt: big-italy-map.co.uk

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt