Vene akadeemikud: globaalne soojenemine on turundustrikk

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. aprill 2013 kell 17:04Euroopa kliima ja energia instituut (Europäisches Institut für Klima und Energie – EIKE) avaldas hiljuti artikli, milles käsitleti vene teadlaste tööd pealkirjaga „Maailm jääaja eel“. Ka teised teadlased on avaldanud arvamust, et maailma kliima on hoopis jahenemas.

 

Vene teadlased ennustavad, et väike jääaeg algab aastal 2014 ning väidavad, et globaalse soojenemise jutt on kõigest fossiilsete kütuste turu manipuleerimiseks välja mõeldud turundustrikk. Vladimir Baškin välistab kategooriliselt inimtekkelise globaalse soojenemise: kliima muutub tsükliliselt ning sellel ei ole inimtegevusega mitte mingit pistmist.

Kliima soojenemise ja jahenemise perioodid järgnevad üksteisele umbes 30–40 aasta pikkuse intervalliga. Viimane soojenemise periood lõppes umbes millenniumi lõpus. Vene teadlased kinnitavad ka, et Arktika jääkate oli vähenenud ka 1930-ndatel, nii et praegune jääkatte vähenemine ei ole midagi ebatavalist.

Eelkõige on kliima muutumine seotud muutustega Päikese aktiivsuses. Maailma ookeanid sisaldavad 60 korda rohkem süsinikdioksiidi kui atmosfäär – kui planeedi temperatuur tõuseb, siis hakkab seda kiiremini vabanema, mis tõstab atmosfääri CO2 taset. Praegu ei oota meid ees mitte globaalne soojenemine, vaid järkjärguline globaalne jahenemine, mis saab rohkem märgatavaks umbes 21. sajandi keskpaigaks.

Ka Eesti teadlased on võtnud sõna globaalse soojenemise idee vastu.

 

Allikad: No Trick Zone, EKE, Stimme Russlands

Veel samal teemal: Endel Lippmaa Eesti Ekspressis, Endel Lippmaa Eesti Ekspressis 2, Fyysika.ee, Postimees

Foto: fabiusmaximus

 

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt