Peterburis ühinevad kauplused restoraniärimehe üleskutsel QR-koodide boikotiga

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. jaanuar 2022 kell 13:32Restoraniärimees Aleksandr Konovalov kuulutas Peterburis välja QR-koodide ehk nn koroonapassi boikoti, mida eilseks on toetanud 63 linnaasutust, mille hulgas on joogastuudiod, tervisekeskus, piljardiklubi, firmarestoranid ja kohvik ning suur hulk kauplusi. Konovalov kirjutas oma Instagrami lehel olevas pöördumises, et vaid ühe päeva jooksul nõustus QR-koodide boikoteerimist avalikult kuulutama 20 asutust.

 

Aleksandr Konovalov kutsus reedel, 7. jaanuaril organisatsioone, kes toetavad protesti COVID-i piirangute vastu ettevõtlusele, asetama sissepääsu juurde QR-koodita kleebis. Konovalovi postitused saavad tuhandeid meeldimisi ja sadu kommentaare koos toetussõnadega.

Restoranipidaja avaldas lootust, et QR-koodide boikoteerijate nimekirja lisanduvad uued julged ettevõtjad, kes on nõustunud vastu võtma uusi tänulikke kliente ning hindavad vabadust rohkem kui alandust ja hirmu.

Ettevõtja kuulutas jaanuari alguses välja avaliku protesti QR-koodide süsteemi vastu, nimetades uusi juurdepääsureegleid toitlustuses viimaseks piiriks, mis eraldab riiki digitaalsest koonduslaagrist. Ärimees teatas, et tema ja tema äripartnerite asutused ei küsi kunagi oma lemmikklientidelt koode.

Aleksandr Konovalov on ka varem avalikult seisnud COVID-i ärikeeldude vastu. 2020. aasta detsembris inspireeris ta looma “vastupanukaarti”, kuhu sisestati uusaasta sulgemisnõuetele mitte allunud asutuste aadressid.

Peterburis on alates 2. jaanuarist 2022 muutunud kohustuslikuks QR-koodide kaudu ligipääs kohvikutesse ja restoranidesse, aga ka mittetoidukaupade jaemüügikauplustesse. Kuberner Aleksandr Beglov käskis tugevdada koroonameetmete järgimise kontrolli uusaastapühade ajal. Laialdased QR-koodi kontrollid on toonud kaasa järjekorrad toidukohtades, poodides ja mõnes muuseumis.

Peterburi restorani- ja hotelliäri esindajad on korduvalt pöördunud Smolnõi (seal asub Peterburi kuberneri residents) poole palvega lükata QR-koodi režiimi kehtestamine edasi 1. veebruarini 2022, kuna külaliste vähenemise tõttu on neid 2021. aasta detsembris tabanud oluline, kuni 50%-line käibelangus.

 

Allikas ja foto: dp.ru

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt