Snowden: Minu missioon on täidetud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. detsember 2013 kell 9:30USA riikliku luureagentuuri endine analüütik Edward Snowden kinnitas esmaspäeval ajalehes The Washington Post ilmunud usutluses, et tema missioon on NSA saladuste avalikkuse ette toomisega juba täidetud. Snowden kinnitas esmaspäeva hilisõhtul WP võrgulehel avaldatud usutluses, et on rahul, kuna ajakirjanikud on saanud võimaluse rääkida valitsuse jälgimistegevusest, mis on alates 2001. aasta 11. septembri terrorirünnakutest plahvatuslikult kasvanud.

 

“Isikliku rahulduse mõttes on missioon minu jaoks täidetud,” ütles Snowden Moskvas antud intervjuus. “Ma olen juba võitnud.”

“Niipea kui ajakirjanikud said tööle asuda, on kõik, mida ma üritasin teha, leidnud kinnitust,” ütles Snowden. “Pidage meeles, ma ei tahtnud muuta ühiskonda. Tahtsin anda ühiskonnale võimaluse otsustada, kas ta peaks ennast muutma.”

USA president Barack Obama andis reedel mõista, et kaalub teatud muudatuste tegemist NSA telefonisuhtluse jälgimisprogrammidesse. Eelmisel nädalal otsustas USA föderaalkohtunik, et NSA infokogumisprogrammid on tõenäoliselt vastuolus USA põhiseadusega. Presidendi nõuandekogu on soovitanud SA operatsioonidesse 46 muudatust.

Snowdenit usutles Moskvas kahe päeva jooksul WP ajakirjanik Barton Gellman, kes on saanud endiselt analüütikult hulgaliselt materjali. Intervjuu toimus pool aastat pärast seda, kui Snowdeni esimesed paljastused ilmusid WP-s ja Briti Guardianis.

 

Allikad: BNS, The Washington Post

Foto: The Washington Post

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt