Venemaa lubas edendada ÜRO-s eraelu ja isikuandmete kaitset

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. november 2013 kell 15:32Moskva toetab Brasiilia ja Saksamaa algatust eraelu kaitsmiseks ja isikuandmete internetis levitamise tõkestamiseks, vahendab Venemaa välisminister Sergei Lavrovi öeldut BNS.

 

“Esitasime (ÜRO) peaassamblee sellel istungjärgul uue resolutsiooni, mis paneb ette moodustada veel üks ekspertgrupp, mis töötaks ÜRO liikmetele arutamiseks juba esitatud analüütilise raporti alusel välja küberruumis käitumise reeglid, mis oleksid vastuvõetavad kõigile,” ütles Lavrov Moskvas Brasiilia välisministri Luiz Alberto Figueiredoga peetud kõneluste järgsel pressikonverentsil.

“Kahtlemata tuleb sel aastal üles kerkinud probleeme (USA eriteenistuste nuhkimine teiste riikide juhtide järel) käsitleda ka selles kontekstis lisaks algatusele, mille Brasiilia ja Saksamaa esitasid ÜRO kolmandas komitees,” ütles Lavrov.

Tema sõnul hakkab Moskva seda algatust aktiivselt edendama nii ÜRO kui ka teiste organisatsioonide, näiteks Euroopa Nõukogu ja OSCE liinis.

Brasiilia ja Saksamaa esitasid möödunud neljapäeval peaassambleele resolutsioonikava, milles kutsutakse kõiki riike laiendama rahvusvaheliselt tagatud privaatsusõigused internetile ja muule elektroonilisele sidele. Resolutsioonikava on seotud USA endise luureanalüütiku Edward Snowdeni paljastustega, mille kohaselt Ühendriikide luure on muu hulgas pealt kuulanud Brasiilia presidendi Dilma Rousseffi ja Saksa kantsleri Angela Merkeli suhtlust.

Lavrovi toetus isikuandmete kaitsele on üsna huvitav, arvestades seda, kui suur jälgimiskogemus on Venemaal juba enne andmete digitaliseerimist.

 

 

Allikad ja lisalugemist: BNS, The Voice of Russia

Pilt: novaonline.nvcc.edu

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt