Tucsoni linnavalitsus andis sõjaväele enneolematult suured volitused

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. märts 2013 kell 14:49 

20. veebruaril võttis Tucsoni linnavalitsus ühehäälselt vastu resolutsiooni, mis lubab USA õhujõududel langetada oma ülesannete piires ka kogukonda puudutavaid otsuseid. Kuna see väga üldsõnaline ning paljude tõlgendamisvõimalustega otsus võeti vastu vaikselt ning ilma avaliku aruteluta, tekitab see paljudes suuri küsimusi.

 

USA suuruselt 33. linn asub vähem kui saja kilomeetri kaugusel Mehhiko piirist ning seal asub Davis-Monthani õhujõudude baas, mis nüüd need küsitavad volitused sai. Edaspidi on Pentagoni otsustada, milliseid kohalikke seadusi ta linna elanike kohtlemisel järgib. See ei pruugi puudutada vaid erijuhtumeid, vaid näiteks ka seda, kui tihedaks muutub õhuliiklus linna kohal.

Sündmuse jälgijatel pole konsensust, kuidas Tucsonis toimuv n-ö suuremasse pilti sobitub, kuid huvitav on see, et just Tucsonis toimus 2011. aastal laialdast kõlapinda leidnud tulistamine, mis sai üheks tõukeks relvaseaduse karmistamisele.

 

Allikad: Infowars, Occupied Tucson Citizen

Tucsoni tulistamise kohta  2011. aastal loe siit.

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt