USA tugevdab raketikaitset Põhja-Korea ja Iraani vastu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. märts 2013 kell 11:50Kõrged sõjaväeametnikud teatasid reedel, et USA plaanib uuendada oma raketikaitse süsteemi, et valmistuda Põhja-Korea ja Iraani võimalike agressioonide vastu. 2017. aastaks lisatakse olemasolevasse süsteemi Alaskal ja Californias 14 uut kaitserelva, mis kergitab nende koguarvu neljakümneni.

 

Eilne teade tuli pärast seda, kui Põhja-Korea ähvardas Lõuna-Koread ja USA-d tuumarünnakuga, sest neid olid pahandanud ÜRO sanktsioonid. Põhja-Korea on korduvalt kinnitanud, et neil on kasutusvalmis raketid, millega USA-d rünnata. Iraani relvajõududel ilmselt sellist võimsust ei ole, kuid USA on veendunud, et töö selle kallal käib.

 

President Obama ütles sellel nädalal, et USA kaitsesüsteemid on hetkel adekvaatsed ning nad ei usu reaalsesse ohtu, kuid soovivad olla kõigeks valmis.

 

Kaitsesüsteemide tugevdamisele leidub vastaseid ka riigi seest, kes süüdistavad valitsust asjatutes kulutustes. Hinnanguliselt kulub paari aasta jooksul raketikaitse peale miljard dollarit.

 

 

Allikad: CNN, New York Times

 

 

Toimetas Maarja AljasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt