USA senat otsustas relvaseaduseelnõu arutusele võtta

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. aprill 2013 kell 20:49Gun-club-man-holds-guns-jpg

USA senat toetas täna viimase kümne aasta kõige ambitsioonikama relvaseaduse arutusele võtmist tänu kokkuleppele, mille saavutas eelnevalt kahe partei esindajaid ühendav töögrupp, vahendas BNS.

 

Hääletusprotsessi jälgisid Newtowni veresauna ohvrite lähedased ning nende silme all sai senat jagu vabariiklaste visast vastupanust riigi relvaseaduste muutmisele, kiites eelnõu hääletusele panemise heaks 68 poolt- ja 31 vastuhäälega. See samm on ettevalmistuseks järgmise nädala olulistele hääletustele, kui arutusele tulevad relvaseaduseelnõu muudatused. Eelnõu näeb ette karmimad karistused relvasmugeldamisele ja koolide turvalisuse suurendamist.

Relvaseadus muutus eriti teravaks küsimuseks pärast Connecticuti osariigis Newtowni algkoolis detsembris aset leidnud veresauna, milles tapeti 20 last ja kuus koolitöötajat.

Connecticuti senaator Richard Blumenthal on enda sõnul jahmunud Newtowni tragöödia järel aset leidnud “seismilisest” poliitilisest nihkest. Senati demokraatide enamuse juht Harry Reid soovitas kolleegidel olla valmis mitmeks pingeliseks hääletuseks erinevate muudatuste üle, kaasa arvatud poolautomaatrelvade keeld, mida toetab Valge Maja.

Olulisim osa eelnõust on siiski kompromiss relvaostjate taustakontrolli küsimuses, mille saavutasid demokraat Joe Manchin ja vabariiklane Pat Toomey. Kokkulepe ei ole nii karm kui laiema taustauuringu nõudmine, mida toetas president Barack Obama ja mida paljud seadusandjad vastustasid. Kompromiss näeb ette taustakontrolli kõigi relvanäitustel ja internetis tehtud ostude puhul. kuigi lubab endiselt sugulaste- ja sõpradevahelist relvamüüki.

 Allikad: BNS, USA Today, Washington Post

Foto: Raw Signal

 

Toimetas Õnne Puhk

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt