Ühendriikide kongressi luurejuhid: terrorismioht suureneb

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. detsember 2013 kell 12:07Terrorismioht USA-le suureneb ning ameeriklased ei saa tunda ennast sama turvaliselt kui aasta või kaks tagasi, ütlesid kongressi esindajatekoja ja senati luurekomiteede esimehed pühapäeval. Senati luurekomitee demokraadist esimehe Dianne Feinsteini sõnul on maailmas rohkem kui kunagi varem terrorirühmitusi, kelle kasutuses on keerukad ja raskesti avastatavad pommid, vahendab BNS.

 

Esindajatekoja luurekomitee vabariiklasest esimehe Mike Rogersi sõnul on surve riigi luureteenistustele “rünnakute ärahoidmiseks ja eksimuste vältimiseks” tohutu. Rogersi väitel on luureteenistuste töö muutunud üha raskemaks, sest terrorivõrgustik Al Qaeda on muutumas ja sel on üle maailma üha enam haruorganisatsioone. “Need on rühmitused, mis varem tegutsesid iseseisvalt, kuid on nüüdseks Al Qaedaga ühinenud.”

Ta lisas, et terroristid võtavad üha enam omaks idee väiksemate rünnakute piisavusest oma eesmärkide saavutamiseks. “See teeb meie luureteenistustele niisuguste rünnakute ärahoidmise eksponentsiaalselt raskemaks,” ütles Rogers ühises usutluses koos Feinsteiniga telekanali CNN saates “Olukorrast riigis”.

Feinsteini sõnul võrsub oht islamiäärmuslaste hulgas levivast agressiivsusest ja arusaamast, et Lääs on süüdi kõiges, mis läheb halvasti, ja ainus lahendus sellele on šariaat ja kalifaadi rajamine.

Rogersi meelest on Al Qaeda ja teised rühmitused USA jälgimisprogrammid paljastanud lekete järel muutnud omavahelist sidepidamist, mis muudab nende terrorivandenõude varajastes faasides avastamise raskemaks. “Me võitleme siin Ühendriikides luurekogukonna rolli üle ning see mõjutab meie võimekust tulla toime üha suureneva arvu ohtudega. Me peame ennast sellest peagi vabaks raputama ja aru saama, et meie luureteenistused ei ole pahad poisid,” lisas esindajatekoja luurekomitee esimees.

Telegram soovitab siia kõrvale lugeda allolevaid “samal teemal” artikleid.

 

Allikad: BNS, Washington Post

Foto: Lawrence Jackson / Wikimedia Commons

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt