Endine CIA agent: Bin Laden suri loomulikku surma

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. mai 2013 kell 14:35 

Endine CIA agent Berkan Yashar väidab, et Al Qaeda liider Osama bin Laden suri loomulikku surma viis aastat enne USA teadet tema surma kohta. Intervjuus Venemaa Channel One uudisteprogrammile ütles Yashar, kes on praegu ühtlasi ka Türgi poliitik, et USA ei mõrvanud Al Qaeda liidrit.

 

“1992. aasta septembris kohtasin ma esimest korda Tšetšeenias meest, kelle nimi oli bin Laden. See kohtumine leidis aset Groznõis, ühes majas, mille teisel korrusel elas koos oma perega Gruusia president Gamsahhurdia, kes tol ajal oli Gruusiast välja saadetud. Meie kohtusime alumisel korrusel, Osama elas samuti seal majas,” rääkis Yashar.

Endise CIA agendi sõnutsi tundis ta isiklikult kolme tšetšeeni turvameest, kes kaitsesid bin Ladenit kuni tema surmani 26. juunil 2006. “Isegi siis, kui terve maailm seda (bin Ladeni tabamist ja hukkumist 2011. aastal – toim.) uskus, ei suutnud mina seda uskuda,” ütles Yashar. “Ma tundsin isiklikult neid tšetšeene, nende nimed olid Sami, Mahmood ja Ayub ning nad olid bin Ladeniga koos kuni lõpuni.”

“Tema matustel osales vaid kolm tšetšeeni, kes matsid ta vastavalt testamendis avaldatud soovile Afganistani ja Pakistani piirile,” ütles ta. Yashar lisas, et CIA röövis ühe turvamehe, Sami, enne seda, kui ametlikult tehti teatavaks bin Ladeni surm kaks aastat tagasi.

Yashar ütles, et turvamees avaldas CIA-le bin Ladeni matmispaiga täpsed koordinaadid. “Ei toimunud mingit rünnakut. Ma tunnen USA operatsioonide köögipoolt: nad leidsid haua, kaevasid bin Ladeni välja ja teatasid sellest siis kõigile. Neil oli vaja näidata salateenistuse laitmatut tehnilist toimimist – seda, kuidas nad kontrollisid bin Ladeni iga järgmist sammu – ning esitleda tema tabamist siis enese suure võiduna,” ütles Yashar.

Washington teatas 2. mail 2011, et bin Laden hukkus USA vägede rünnaku käigus oma residentsis Pakistanis Abbottabadis. Bin Ladeni surmaga seotud faktid on tekitanud kahtlusi, kas see teade ikka vastas tõele.

 

Intervjuud saab vaadata/kuulata siit:

 

 

Allikad: IntelliHub, The Nation, The Truth Seeker, RT

Pilt: IntelliHub

 

Toimetas Meeli Seermaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt