Sõjavastane veebileht annab FBI nuhkimise eest kohtusse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. august 2013 kell 13:11hqdefaultUSA riikliku julgeolekuagentuuri NSA ümber lahvatanud luureskandaal ja ajakirjanike järele nuhkimine on pannud Obama valitsuse tugeva surve alla. Kui peavoolumeedia väljaanded pole seni enese järele nuhkimise avalikukstulekul asjale ametlikku käiku andnud, siis sõjavastane veebilehekülg Anti-war.com on astunud otsustava sammu, algatades FBI vastu kohtuasja, süüdistades föderaalset juurdlusbürood enda järele luuramises.

 

Uudistekanalile RT antud intervjuus räägib Anti-war.com’i tegevjuht Angela Keaton, kuidas nad nuhkimise avastasid ja kuidas see nende veebikülge mõjutanud on. Ta rõhutab, et peamiselt lugejate annetuste toel toimiv veebileht on mures selle pärast, et nii töötajad kui ka annetajad kardavad võimalikke sanktsioone.

Tegevjuht ütles, et annetajate eemalehirmutamise tõttu on veebileht kaotanud raha. Ta lisas, et erinevalt peavoolumeediast nagu näiteks Fox ja New York Times, kes pole enda järele nuhkimise avalikuks tulemisele andnud seaduslikku käiku, peavad nemad sõltumatu ettevõttena väljendama oma seisukohta. Sõnum on selge: valitsus peab lõpetama USA kodanike ja ajakirjanduse järele nuhkimise ja inimestesse hirmu külvamise.

Vaata intervjuud:

 

Allikad: Truth Theory, Youtube

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Meeli Seermaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt