Vaktsiinide pettust käsitlev dokfilm eemaldati Tribeca filmifestivali kavast

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. märts 2016 kell 17:46Vaktsiinid, teadustööde salastamine ja farmaatsiatööstuse pettus on taas jõudnud mitme suure väljaande avalehtedele tänu uuele dokumentaalfilmile “Vaxxed: From Cover-Up to Catastrophe” (Vaktsineeritud: varjamisest katastroofini). Film, mis algselt valiti maineka Tribeca filmifestivali kavasse, võeti sealt viimasel hetkel maha. Üks filmifestivali asutajatest, Robert De Niro kaitses esialgu seda dokumentaalfilmi, sõnades, et autistliku lapse isana puudutab see teema teda isiklikult. Sellest hoolimata andsid korraldajad survele järele ning eemaldasid filmi festivali kavast.

 

Palju kõmu tekitanud filmi režissöör on Andrew Wakefield – teadlane, kelle karjäär ja maine põhjalikult kannatada sai, kui mees viitas leetrite-mumpsi-punetiste kolmikvaktsiini ja autismi seosele. Produtsent Del Bigtree kinnitab, et eelkõige on selle filmi näol tegemist farmaatsiatööstuse pettuse avalikustamisega. Meditsiinikogukond reageeris filmile terava kriitikaga, välistades idee, et vaktsineerimise turvalisuse osas on vajalik diskussioon. Avatud arutelu tekitamine oli Robert De Niro sõnul peamiseks filmi näitamise eesmärgiks. Filmi eemaldamist festivali kavast põhjendas näitleja sellega, et peale eriala spetsialistidega konsulteerimist ei usu ta, et see film võiks arutelusse panustada.

 

Miks De Niro nii kergesti meelt muutis?

Uudisteportaal Natural News ja uuriv ajakirjanik Jon Rappoport on tulnud välja väidetega, et De Nirot survestati filmi festivali kavast eemaldama. De Niro kasvatab koos abikaasaga kodus autistlikku poega ning mees planeeris mitte ainult seda uut dokumentaalfilmi oma maineka filmifestivali käigus laialdaselt tutvustada, vaid ka isiklikult sisse juhatada. De Nirot toetas California osariigi kongressiliige Bill Posey, kelle valduses on ulatuslik materjal, mis tõendab vilepuhuja William Thompsoni väiteid. Pärast koordineeritud rünnakut nii avalikult kui ka tõenäoliselt kulisside taga, andis De Niro aga survele järele. Mis juhtus, kes De Nirot ähvardas või milliste konkreetsete süüdistuste põhjal otsustati film festivali kavast välja jätta, selle kohta puudub igasugune info. Kuid informatsiooni varjamine on farmaatsiatööstuse jaoks igapäevane tegevus, nagu seda tõendavad mitmed avalikkuse ette tulnud ajaloolised skandaalid.

 

Ohtlik film, mida tuleb iga hinna eest tsenseerida

Tribeca filmifestival on tuntud selle poolest, et seal näidatakse sageli vastuolulisi ja kõmu tekitavaid filme. Nagu kirjutab Rappoport: “Sa võid näha filmi sellest, kuidas USA droonid tulistavad süütuid tsiviilisikuid. Sa võid näha filmi terve elanikkonna kriminaalsest jälgimisest. Sa võid näha filmi sellest, kuidas CIA teiste riikide valitsusi kukutab, kuidas hiidkorporatsioonid linnadesse kemikaale välja paiskavad, nii et lapsed tulevad ilmale sünnidefektidega ja täiskasvanud surevad vähki. Kuid sa ei või näha filmi, mis vihjab, et vaktsiinid võivad põhjustada autismi.” Mis selles filmis nii ohtlikku on, et seda näidata ei või?

“Vaxxed” on farmaatsiatööstusele ohtlik, kuna filmis ei esine poolearulised posijad, vaid tegemist on tõsiseltvõetava ja fakte esitava dokumentaalfilmiga. See ähvardab hävitada kogu vaktsiinitööstuse ja CDC usaldusväärsuse. Totalitaarne vaktsineerimist pooldav süsteem ei ole valmis avama isegi mitte arutelu, vaid nõuab filmi täielikku tsenseerimist. Kriitikud ründavad filmi, olemata seda ise näinud. Arstid väidavad järjekindlalt, et vaktsineerimise turvalisus on ilma kahtluseta tõestatud ja mis tahes edasine arutelu sel teemal ei ole vajalik.

 

Filmi “Vaxxed” produtsent: “Ajakirjanikuna mõistsin, et see on lugu, mida pean rääkima”

Uudistekanal ABC News tegi filmi produtsendi Del Bigtreega intervjuu vahetult enne seda, kui Tribeca filmifestivali korraldajad teatasid filmi eemaldamisest. Sellest videost näidati avalikes uudistes vaid ühte viie sekundi pikkust kaadrit, ignoreerides produtsendi põhjalikku selgitust selle kohta, miks ta otsustas selle vastuolulise filmi tegemise kasuks, hoolimata sellest, et tegemist on potentsiaalse karjäärialase enesetapuga.

Bigtree oli aastaid populaarse meditsiinialase telesaate “The Doctors” produtsent. Ta on käsitlenud paljusid tundlikke teemasid nagu pestitsiidid, GMO-d ja keskkonnasaaste mõju inimese tervisele. Vaktsineerimise teemani viis teda see, kui ta hakkas lähemalt uurima CDC (Centers for Disease Control and Prevention, e.k Haiguste Kontrolli ja Ennetuse Keskus) vilepuhuja arst William Thompsoni infot kolmikvaktsiini kohta tehtud teadustöö tulemuste varjamisest. Thompsoni sõnul oli CDC teadlik vaktsiini ja autismi seosest, kuid jättis selle info enda teada. Bigtree sõnab intervjuus, et vilepuhuja väljastatud info oli järgmine: „See on kõige veenvam tõendusmaterjal pettuse kohta, mida ma kunagi oma elus näinud olen. Mõistsin sel hetkel, et vaatan otsa tõenäoliselt kõige olulisemale loole oma elu jooksul. Ajakirjanikuna mõistsin, et see on lugu, mida pean rääkima.”

 

Vaktsineerimise turvalisuse kohta napib usaldusväärset teadustööd

Teema uurimine viis Bigtree kokku Wakefieldiga, kelle kohta ta sõnab: “Maailm kaotas ühe suurima meie aja teadlase, kui Andy Wakefield meilt võeti. See on mees, kes tegi uuringuid, mis oleks viinud turvalisemate vaktsiinideni ja paremate viisideni, kuidas meie laste tervise eest hoolitseda. See aga oleks kahjuks vaktsiinitööstusele palju raha maksma läinud ja nad hoolisid palju enam oma tööstusest ja rahast kui laste tervisest.” Bigtree lisab, et Wakefieldi diskrediteerimise tagamaade kohta võiks kirjutada raamatu või teha uue dokumentaalfilmi. Õppides Wakefieldi tundma ja teades tema karjääri hävitamise tagamaid, kinnitab Bigtree, et tunneb uhkust võimaluse üle sellise mehega koostööd teha.

Bigtree rõhutab, et filmi eesmärgiks oli teavitustöö, et vaktsiine tuleb muuta turvalisemaks ja nende kohta tuleb teha rohkem sõltumatuid uuringuid. Avalikkusele esitatud uuringutes on palju pettust, mida tuleks palju enam uurida. Bigtree väljendab üllatust, et kõik maailma uudistekanalid ei ole niivõrd suure ja olulise teema peale tormi jooksnud, nagu seda on CDC pettuse avalikustamine. Vaktsiinide turvalisuse uuringud ei ole tehtud sama ranget protokolli järgides nagu teiste ravimite puhul. Ometi süstitakse neid otse imikutele verre. Bigtree ütleb, et sarnaselt paljude teistega oli ka tema veendunud, et vaktsineerimise ja autismi seos on teaduslikult ümber lükatud. Uus info CDC teadlaselt, kes selleteemalise uuringuga isiklikult seotud oli, veenis teda aga selles, et avalikkusele ei räägita tõtt. Filmis “Vaxxed“ on välja toodud selle pettuse tõendusmaterjal. CDC manipuleerib teadustööde tulemustega vastavalt sellele, kuidas sobib farmaatsiatööstusele, selle asemel, et kaitsta laste tervist.

Veebilehel Change.org on avatud petitsioon, milles nõutakse filmi “Vaxxed“ tagasitoomist Tribeca filmifestivali kavasse. Petitsioonis rõhutatakse, et riikliku vaktsiinikahjustuste kompensatsiooni programmi raames makstakse kompensatsiooni nii täiskasvanutele kui ka lastele vaktsiinide tagajärjel tekkinud tervisekahjustuste, sealhulgas autismi eest. See fakt iseenesest viitab asjaolule, et vaktsiinid ei ole tingimusteta turvalised. Inimesed arvavad, et kui vaktsiinides hakatakse kahtlema, siis paneb see meie laste turvalisuse ohtu. Selle info varjamise tõttu on laste turvalisus juba ohtu pandud, nüüd on aeg õiglus jalule seada ja vastavad inimesed info varjamise eest vastutusele võtta.

 

Allikad: Youtube, Jon Rappoporti koduleht, BBC, Natural News

Foto: healthfreedoms.org

 

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt